Rodinná tragédie

Dovolená na Srí Lance se změnila v peklo. Miliardář přišel o tři děti

Anders Holch Povlsen přišel při útocích na o tři děti
Zdroj: Profimedia
Téma:

Nedělní krvavé útoky na Srí Lance zasáhly do života tisíců lidí po celém světě. V kostelech a hotelích zahynulo kolem 290 lidí. Mezi oběťmi jsou i tři děti miliardáře Anderse Holche Povlsena. Atentátník zastihl rodinu v hotelu zrovna ve chvíli, kdy byli na snídani.

Nejbohatší muž Dánska a miliardář, který podniká v módním průmyslu, Anders Holch Povlsen přišel při teroristických útocích na Srí Lance o tři děti, napsal britský deník The Sun. Povlsen tam byl na dovolené se svou manželkou a čtyřmi děti.

 

Tragickou událost potvrdil také mluvčí miliardářovy společnosti Jesper Stubkier. "Bohužel tuto informaci můžeme potvrdit. Žádáme vás však, abyste respektovali soukromí rodiny, a proto nebudeme dávat žádné další vyjádření," řekl podle deníku.

 

Smrt tří občanů Dánska potvrdilo také dánské ministerstvo zahraničí. "Naše obavy, že mezi oběťmi jsou i naši občané, se bohužel potvrdily," uvedl dánský premiér Lars Lokke Rasmussen. "Celá země je s rodinami, které ztratily své blízké," dodal.

 

Zatím není jasné, za jakých okolností děti zemřely. Ještě tři dny před útokem sdílela Povlsenova dcera Alma na instagramu fotografii, na které jsou tři její sourozenci u bazénu.

 

Zobrazit pspvek na Instagramu

3 x sm ferie basser

Pspvek sdlen ALMA STORM HOLCH POVLSEN (@almashpovlsen),

 

Šestačtyřicetiletý podnikatel byl v loňském roce zařazen časopisem Forbes na první místo mezi dánskými miliardáři. Jeho majetek má hodnotu 58 miliard dánských korun, tedy necelých 200 miliard českých korun. Mimo jiné je majitelem oděvních značek Vero Moda, Jack & Jones a internetových obchodů Asos a Zalando.

 

Zároveň mu patří 12 statků o rozloze více než 90 tisíc hektarů. Povlsenova manželka Anne tento měsíc řekla v rozhovoru pro časopis The Times, že pozemky budou jednou svěřeny jejich čtyřem dětem.

 

 

Při snídani v hotelu byla rovněž zabita britská právnička Anita Nicholsonová (†42) a její teprve jedenáctiletý syn Alex. Manžel výbuch přežil, kde se však nachází dcera Annabel, není jasné. Všichni se obávají nejhoršího.

 

Reportáž TV Nova o teroristickém útoku na Srí Lance:

pan TN.cz