Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.6. 2018 13:27

Dovolená s nejlepším poměrem cena – výkon? Bulharsko!

Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj

Bulharsko patří tradičně k oblíbeným dovolenkovým destinacím českých turistů a jeho obliba stále roste!

Favorit na trhu dovolených

Dle údajů Českého statistického úřadu vloni do Bulharska vyrazilo 214 000 českých turistů, což znamenalo meziroční nárůst o 124 % a ani letos by tomu nemělo být jinak.
A co je vlastně na Bulharsku tak lákavé?
Odpověď je jednoduchá! V Bulharsku zkrátka najdete vše,
co by měla správná letní dovolená splňovat. Díky své geografické poloze nabízí tato země příjemné teplé klima. Pobřeží Černého moře lemují nádherné dlouhé písčité pláže
s pozvolným vstupem do vody. Dozajista si zde tedy užijete letní radovánky a spoustu sluníčka. Najdete zde jak živá letoviska s bohatým nočním životem jako Zlaté Písky, Slunečné Pobřeží či Primorsko, tak i klidnější místa jako například Svatý Konstantin či Carevo.  

 
Dovolená plná zábavy

Bulharsko svým návštěvníkům nabízí široké možnosti výletů, nudit se tu tedy rozhodně nebudete. Ať už preferujete přírodu nebo kulturní památky, jistě najdete to pravé, čím si Vaši dovolenou zpestříte. Bulharsko je na seznamu UNESCO na čtvrtém místě co do počtu historických a kulturních památek. Krásná zákoutí naleznete například v historickém městečku Sozopol či v třetím největším městě Bulharska ve Varně.

Ti, kteří si užívají aktivní dovolenou, rádi se baví, sportují
a soutěží budou určitě nadšení z klubových hotelů CK Alexandria. A o co přesně jde? V klubových hotelech se můžete těšit na české animační programy, které pobaví děti i dospělé, skvělé služby, polohu nedaleko pláže, a navíc super ceny.

Výborná kuchyně a přívětivé ceny

Dalším lákadlem a velkým zážitkem je bezpochyby místní kuchyně. Zdejší pokrmy jedinečným způsobem kombinují evropskou a orientální tradici. Patrný je vliv jak turecké,
tak i řecké kuchyně. Díky své zeměpisné poloze je Bulharsko rájem ovoce a zeleniny. Na své si samozřejmě přijdou
i milovníci masa a ryb. Mezi krásné zvyklosti patří sdílení předkrmů, které najdete téměř v každém jídelníčku pod názvem „meze“. Jde o různé druhy studených i teplých předkrmů
a chuťovek. Často se meze podává i při pití alkoholu, mimo jiné i z praktických důvodů, člověk se prý pak tak snadno a rychle neopije. Za ochutnání stojí i bulharské víno či typická pálenka rakije.

Výborná je i dostupnost, let do Bulharska z České republiky trvá přibližně dvě hodiny. Důležitým rozhodovacím faktorem pro výběr dovolené jsou samozřejmě také finance. I v tomto ohledu má Bulharsko značnou výhodu oproti jiným oblíbeným prázdninovým destinacím. Relativně nízké jsou ceny zájezdů
i následně v samotné destinaci. Dle analýzy banky, působící na českém trhu, pro Čechy finančně vychází nejvýhodněji právě Bulharsko. Česká tisícovka zde má aktuálně hodnotu cca 1466 korun.

Komerční článek