Hororové zranění

Dovolená v Česku jí zničila život i vzhled. Ženě (52) odstranili část lebky

Laura Golda před a po zranění
Zdroj: gofundme.com
Laura Golda před a po zranění.
Vladimír Rosol
Vladimír Rosol
2.12. 2020 16:31
Téma:

Dovolená v České republice Rakušance změnila život o 180 stupňů. Andrea Goldová (52) během ní vypadla v noci z okna.

Místo vysněné dovolené přišly nejhorší chvíle jejího života. Během dovolené v Česku utrpěla hororové zranění. "S přítelem jsme byli na dobré večeři. Když jsem si však lehla do postele, měla jsem velmi zvláštní pocit, ani ho neumím popsat. V noci jsem se probudila a šla k oknu, abych se nadýchala čerstvého vzduchu. Asi jsem omdlela, procitla jsem až ve chvíli, kdy jsem ležela na zemi a cítila, jak mi doslova praskají kosti," popisuje hrozivé momenty učitelka Andrea.

 

Lékaři se již smiřovali s tím, že žena pád ze sedmimetrové výšky nepřežije. Vzhledem ke komplikacím v léčbě byla týden v kómatu. Kromě toho měla i několik zlomenin včetně pánve, páteře, žeber a ruky. "Myslela jsem si, že to nepřežiji. Lékaři mi museli vytvořit doslova celé tělo. Srdce a žaludek byly v pořádku, avšak ledviny a játra byly poškozeny," říká vdova Andrea, která vychovává dceru Lauru.

 

Žena absolvovala čtyři náročné operace, během kterých jí museli otevřít lebku, do které jí umístili plastové kosti, které chrání mozek. Část zničené lebky jí ale museli zcela odstranit. Vzhledem k množství poškozených svalů nemohla rok hýbat rukou, píší tvnoviny.sk.

 

I po roce od neštěstí Andrea stále pociťuje následky, které ji možná budou provázet do konce života. Z tohoto důvodu se její dcera rozhodla založit veřejnou sbírku na GoFundMe, z níž by mohla matce zaplatit finančně náročné léčení.

 

 

"Nemůžu jít sama ven, vidím dvojmo. O desáté nebo jedenácté už musím ležet, protože mám bolesti a nemohu mluvit. Mé tělo potřebuje na uzdravení nesmírně mnoho času," dodává žena s tím, že bude bojovat do posledních sil.

Související témata:
TN.cz