Stačí se ubytovat

Dovolená v Česku se vyplatí. Města zvou na památky a zážitky zdarma

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
3.5. 2020 21:50
Téma:

Většina turisty vyhledávaných destinací u nás se připravuje na variantu, že žádní zahraniční návštěvníci v létě nepřijedou. Některá velká města už proto přesouvají peníze na podporu domácího cestovního ruchu. Například Praha plánuje zavedení poukázek, které by turistům umožnily vstup na některé památky zdarma.

Prázdné Staroměstské náměstí bez cizinců a cvakajících fotoaparátů. Pokud se hranice neotevřou, budeme takový pohled vídat i v létě. Magistrát chce jít formou poukázek pro tuzemské turisty.

 

„Budou vázány k ubytovacím službám. Jedná se o jakési kapesné ke každé odbydlené noci na osobu a noc,“ vysvětluje Petr Slepička, ředitel Prague City Tourism.

 

Za jednu noc strávenou v hotelu dostane turista poukázku v hodnotě 400 korun. Tou pak může zaplatit jízdenku městskou hromadnou dopravou nebo vstup na některou z pražských památek. Třeba na Prašnou bránu, Petřínskou rozhlednu nebo do národní galerie či zoologické zahrady. Mezi památky, které budou moci turisté navštívit zdarma v rámci poukázky, patří například i věž Staroměstské radnice.

 

„V Ostravě připravujeme projekt s pracovním názvem Ostravská karta, kterou by dostával návštěvník Ostravy s placeným ubytováním na dva dny, a to zdarma. Zaručí zajímavé slevy v turistických atrakcích města,“ uvádí Andrea Vojkovská, mluvčí města Ostrava.

 

 

V Brně se zase rozhodli rozmístit v centru města a před vstupy do památek stojany s desinfekcí. „Jednáme i o rozšíření stávající turistické karty. V tuto chvíli můžete navštívit památky jako vila Tugendhat, jít do podzemí nebo navštívit divadlo. Tuto kartu chceme rozšířit, ideálně i na Jihomoravský kraj,“ popsala mluvčí města Brno Kristýna Černá.

 

„V současnosti připravujeme rozšíření návštěvnické karty, která zahrnuje výhodnější vstupy na památky v Českém Krumlově, například na zámeckou věž nebo do klášterního komplexu,“ popisuje mluvčí Českého Krumlova Petra Nevstávalová.

 

V Kutné Hoře se během května začnou otevírat turistické cíle. „Od 25. května by již měly být otevřeny interiéry Vlašského dvora, Chrámu svaté Barbory, Katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci i Kostnice,“ zve tisková mluvčí města Kutná Hora Monika Pravdová.

 

 

V Karlových Varech se zaměřují na rodiny s dětmi. „Pokud rodiče přijedou a ubytují se s v některých hotelech v Karlových Varech, tak my se jim přes dne postaráme o děti, dáme je do příměstských táborů a večer je rodičům vrátíme,“ zve primátorka města Andrea Pfeffer-Ferklová (Ano).

 

Iniciativa TV Nova Nastartujme Česko přináší přehledy i tipy, jak může české ekonomice pomoci každý z nás. Informace i přehled aplikací, které pomohou právě vám, najdete na webu TN.cz.

trm TN.cz