10 nejoblíbenějších destinací

Dovolená v cizině: Kam se letos Češi podívají a kdy? VELKÝ PŘEHLED

Eva Pavelková
Eva Pavelková
23.5. 2020 5:43
Téma:

Do ciziny bez speciálního povolení můžeme vycestovat už měsíc, není to ale tak jednoduché. Některé státy totiž na své území zatím cizince nepouštějí. Podívejte se, kdy se otevřou hranice oblíbených turistických destinací Čechů.

Ještě před několika týdny to vypadalo, že dovolenou letos budeme trávit jen v tuzemsku. Pak ale přišlo uvolňování a s ním i možnost vycestovat do zahraničí. I přesto někteří lidé raději zůstanou doma. Pro ty, kdo by ale chtěli vyrazit do ciziny, máme přehled toho, co je v jaké zemi čeká.

 

V současnosti platí, že Češi, kteří se vrátí ze zahraničí, budou muset podstoupit test na koronavirus, případně strávit dva týdny v karanténě. Tato povinnost by ale už brzy mohla pro některé státy odpadnout. Veškeré informace najdete zde.

 

 

Chorvatsko

Pro překročení hranic Chorvatska vám bude stačit potvrzení o zaplaceném či zarezervovaném ubytování, případně o pronájmu plachetnice nebo jachty. To platí i pro hranice s Rakouskem a Slovinskem. Kontroloři si adresu ubytování zapíšou spolu s telefonním číslem a dobou pobytu.

 

V zemi pak budete muset dodržovat tamní nařízení. V současnosti to znamená omezení kontaktů s jinými lidmi na minimum a měření ranní teploty. Pokud stoupne nad 37,2 stupně, měli byste kontaktovat lékaře nebo místně příslušného epidemiologa.

 

"Ke vstupu do Chorvatska se nevyžaduje předchozí ani následné testování na přítomnost viru," informuje české ministerstvo zahraničí. Minimálně při průjezdu Rakouskem byste ale neměli zastavovat, proto byste si měli naplnit palivovou nádrž u auta.

 

 

Slovensko

Naši sousedé zatím neumožňují vstup cizincům za turistickými účely. Kontroly na hranicích navíc Slovensko prodloužilo až do 26. června, přestože se české ministerstvo zahraničí snažilo vyjednat dřívější termín.

 

Přesné datum, kdy Slovensko otevře hranice českým turistům, bychom mohli znát příští týden. Mohl by vzniknout jakýsi "Minischengen" tvořený Českem, Slovenskem, Rakouskem a zřejmě i Maďarskem.

 

Itálie

Pro návštěvníky ze Schengenského prostoru otevře Itálie své hranice 3. června, nebudou muset do karantény. Podobně jako při cestě do Chorvatska ale bude nutné oznámit důvod příjezdu a adresu pobytu. Tamní vláda chce co nejvíce podpořit cestovní ruch.


Jak to bude v Řecku nebo Rakousku? Čtěte na další stránce:

 

1
2 3
VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz