10 nejoblíbenějších destinací

Dovolená v cizině: Kam se letos Češi podívají a kdy? VELKÝ PŘEHLED

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 23. 5. 2020
Téma:

Řecko

Země jižní Evropy zahájí letošní turistickou sezónu 15. června, kdy budou moci otevřít všechny hotely, od 1. července pak umožní přímé mezinárodní lety do turistických destinací. Na letištích pak budou probíhat namátkové kontroly, cizinci ale zřejmě nebudou muset mít negativní test na koronavirus.

 

Turecko

Hotely v Turecku budou moci otevřít na konci května, musí ale splňovat přísné požadavky. Mezi nimi jsou povinné rozestupy, konec samoobslužných bufetů nebo pandemické školení pro zaměstnance. Mezinárodní lety by se měly postupně obnovit od června.

 

Zatím není jasné, jaké podmínky budou muset turisté splňovat. Už dříve ale ministr turismu Mehmet Nurí Ersoy uvedl, že bude potřeba průkaz o bezinfekčnosti. V současnosti je po příjezdu nutná 14denní karanténa. Podle posledních zpráv by Turecko mohlo turisty přivítat v srpnu.

 

 

Egypt

Situace v Egyptě není podle českých úřadů zrovna přehledná. Podle zástupců cestovních kanceláří bychom se mohli do Egypta podívat v druhé půlce léta, ministerstvo zdravotnictví ale tak optimistické není. Bude však záležet na aktuální epidemiologické situaci.

 

V současnosti jsou pozastaveny všechny mezinárodní komerční spoje. Z turistického ráje Marsa Alam se stalo centrum pro repatriované občany, kteří musí po návratu ze zahraničí zůstat v karanténě. Zatím to vypadá, že podobně přísná opatření budou Egypťané uplatňovat i vůči cizincům.

 

 

Rakousko

"S Rakouskem jsme si potvrdili zájem, abychom do půlky června otevřeli naše hranice nejen z ekonomických důvodů, ale i pro turisty," uvedl na začátku týdne ministr zahraničí Tomáš Petříček. O konkrétním termínu se ale stále debatuje.

 

Nicméně jednání s Rakouskem jsou dál než s jinými státy. I to by mělo patřit do Minischengenu, kam by Češi nepotřebovali negativní test na koronavirus, nemuseli by po příjezdu ani do karantény a na hranicích by nebyly kontroly.


Pravidla pro vstup do Španělska nebo Bulharska najdete v poslední části článku:

 

1
2
3
TN.cz