10 nejoblíbenějších destinací

Dovolená v cizině: Kam se letos Češi podívají a kdy? VELKÝ PŘEHLED

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 23. 5. 2020
Téma:

Bulharsko

Z turistických důvodů se zatím do Bulharska nepodíváme, alespoň ne do 14. června. Podle českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka by ale Češi mohli do Bulharska vycestovat už v červenci. Přesný termín bychom se měli dozvědět na přelomu května a června. V současnosti musí všichni, kdo vstoupí na území Bulharska podstoupit 14denní karanténu. Jaká pravidla budou platit pro turisty, není jasné.

 

Španělsko

Až do 7. června platí ve Španělsku nouzový stav a do země tak mohou vstoupit jen její občané nebo cizinci s trvalým pobytem. Po skončení stavu nouze by ale mohlo Španělsko otevřít hranice pro obyvatele EU. Podmínky se ale budou zřejmě lišit podle toho, do jakého regionu přicestujete.

 

Zda bude nutný negativní test na koronavirus nebo karanténa, ještě české úřady neví. Španělská vláda už ale dříve uvedla, že turisté budou muset zajistit, že nijak neohrozí ostatní.

 

 

Francie

Do Francie mohou lidé vstoupit jen z jasně stanovených důvodů a při cestování musí mít u sebe prohlášení o tom, kam jedou a za jakým účelem. Turismus mezi těmito důvody zatím není. Obyvatelé zemí Schengenského prostoru ale přicestovat mohou například kvůli práci, vždy však se schválenou "atestací", kterou najdete zde.

1 2
3
TN.cz