Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Dovolená v Řecku? Víme, kam zamířit!

Alexandria
Zdroj: Alexandria
Téma:

Řecko je krásná a rozmanitá země, kterou si již po první návštěvě zamilujete. Někdy je však těžké rozhodnout se pro jedno místo, kam zamířit. Pokud ještě váháte, kam se vydat, doporučujeme jeden z nejzelenějších řeckých ostrovů – Korfu!

Smaragdový ostrov Korfu

Ostrov Korfu nebo též Kerkyra patří k nejkrásnějším a nejzelenějším ostrovům Řecka. Právě díky své bohaté vegetaci si také ostrov vysloužil svoji přezdívku „smaragdový ostrov“. Už Homér ve svých eposech Korfu popisoval jako rajskou zahradu plnou kvetoucích rostlin a ovocných stromů. S tím se snadno ztotožníte i dnes. Na ostrově se nachází rozsáhlé olivové a cypřišové háje, skvěle se daří i vinné révě, granátovým jablkům, fíkům či hruškám. Na pobřeží najdete řadu malebných vesniček s malými přístavy, útulnými tavernami a milými Řeky, kteří si dokáží vychutnat dobré jídlo a pití.


A kde přesně se tento kouzelný ostrov nachází? Jde o druhý největší ostrov v Jónském moři, jižní část ostrova leží nedaleko pobřeží Řecka, severní část sousedí s Albánií. Od té ji dělí průliv široký pouhé 3 km. K letní dovolené neodmyslitelně patří opalování, lenošení na pláži a koupaní v moři. To vše a mnohem víc si zde jistě užijete. Pláže na Korfu jsou rozmanité, najdete zde jak písčité, tak i oblázkové. Pro ty z Vás, kteří si kromě plážového odpočinku rádi zpestří dovolenou výletem je zde také spousta možností. Nabízí se lodní výlety, vydat se můžete například na nedaleké ostrovy Paxos a Antipaxos, potápění a šnorchlování – zejména na severu ostrova a na své si přijdou i milovníci historie při návštěvě staré části města Kerkyra, která od roku 2007 patří na seznam světového dědictví UNESCO.

Jaký hotel vybrat? 

Vzhledem k tomu, že Korfu je opravdu atraktivní místo, kde prožít letní dovolenou, je zde také mnoho hotelů, apartmánů a penzionů, kde se můžete ubytovat. Jaký hotel si vybrat, aby dovolená proběhla dle Vašich představ? Osvědčeným tipem jsou klubové hotely Alexandria. A o co se jedná? Všechny klubové hotely mají několik společných charakteristik, kterými jsou kvalitní ubytování a služby, výhodná poloha pár kroků od pláže, all inclusive, super cena a v neposlední řadě tým skvělých animátorů, kteří se postarají o zábavný program pro děti i rodiče. Rozhodně tedy nebudete litovat!

Žhavé tipy tohoto léta

Na Korfu můžete vybírat hned ze čtyř klubových hotelů Alexandria. Kromě výše zmíněného má každý trošku jiné přednosti, je tedy z čeho vybírat. Prvním tipem je nově zrekonstruovaný hotel Gemini Alexandria Club v letovisku Messonghi. Hotel je v pěší dostupnosti letoviska plného restaurací a kaváren a zároveň jen pár kroku od písčitoblázkové pláže. Pokud si potrpíte na luxusnější prostředí, jistě se Vám bude zamlouvat letošní novinka, pětihvězdičkový Sentido Apollo Palace Alexandria Club. Hotel je situován v krásné zahradě a nechybí zde jak dětský bazén, tak bazén určený pouze pro dospělé. Další novinkou je pak hotel Bellos Beach Alexandria Club, zde se návštěvníci mohou těšit na obzvlášť krásný výhled na kouzelný záliv, a to ze všech pokojů tohoto hotelu. Již stálicí v nabídce je pak klubový hotel Sea Garden Alexandria Club, nacházející se přímo na pláži s opravdu pozvolným vstupem do moře, což jistě ocení zejména ti nejmenší cestovatelé.

Související témata:
Komerční článek