Volno za humny

Dovolené v Česku zdražují, hoteliéři čekají rekordní sezónu

Opalování se ve spodním prádle
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Léta se nemohou dočkat nejen školáci a milovníci opalování, ale také čeští hoteliéři a další podnikatelé vydělávající na turistickém ruchu. Čeká se totiž rekordní dovolenková sezóna.

Zájem o dovolené v Česku totiž setrvale roste. A jak roste poptávka po trávení volna v Čechách a na Moravě, rostou úměrně tomu i ceny ubytování a dalších služeb.


Průměrná cena za prázdninové ubytování je v Ostravě na den o tisícovku vyšší než v konkurencí sevřené Praze, poukazuje na zajímavý paradox čtvrteční MF DNES.


Větší zájem o trávení volna uvnitř českých hranic potvrzují data Českého statistického úřadu, stejně jako aktuální údaje rezervační portálů.
 

Například ceny dvoulůžkových pokojů oproti loňsku poskočily nahoru o téměř 14 procent, z 1 774 na 2 019 korun za noc, píše deník.Kupodivu se ovšem nezdražuje ve všech regionech. Ale v oblíbených destinacích jako jsou Krkonoše nebo Šumava musejí výletníci sáhnout hlouběji do kapes. Vyšší ceny ukazují i na to, že roste zájem o kvalitnější, a tím pádem dražší ubytování a služby.
 

"Vidíme, jak roste náročnost tuzemského klienta. Od dovolené v Česku očekává stejný komfort jako u moře. Dříve jezdili po Čechách hlavně ti, kteří neměli na dovolenou u moře, to už ale dávno není pravda," řekl novinám šéf cestovní kanceláře Atis a místopředseda Asociace cestovních kanceláří Petr Krč.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz