let na krétu

Dovolenkáře čekalo překvapení! Místo obyčejného letadla luxusní stroj

Airbus A350 Ethiopian airlines
Zdroj: TV Nova
Téma:

Lidé, kteří dnes v poledne odlétali z Prahy na dovolenou na Krétu, čekalo příjemné překvapení. Společnost Smartwings pro ně totiž kvůli nedostatku vlastních letadel objednala náhradní letadlo. Čeká je tak mnohem komfortnější svezení velkým airbusem určeným na dálkové lety.

Smartwings k tomuto kroku přistoupili v této sezóně už podruhé. Kvůli tomu, že letadla typu Boeing 737 MAX8 nesmí z bezpečnostních důvodů do vzduchu, dohodla se česká společnost na zapůjčení náhradního stroje od Ethiopian Airlines, upozornil specializovaný web zdopravy.cz.

 

Dohodu leteckých společností potvrdila i mluvčí Smartwings Vlaďka Dufková. Etiopské letadlo přiletělo do Prahy z Frankfurtu, kde by jinak zůstalo celý den nevyužité. Let s českými turisty do Heraklionu byl naplánován na dnešní poledne.

 

 

Airbus A350 létající pro Ethiopian Airlines pojme 313 cestujících v ekonomické třídě a dalších 30 míst je k dispozici v byznys třídě. Uspořádání pohodlnějších a prostornějších sedaček je 3x3 v každé řadě. Cestující mají k dispozici videosystém zabudovaný v opěradlech před sebou. Do původního boeingu by se vešlo jen 189 lidí.
 

Podívejte se, jak to vypadá v letadle A350-900:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si chytře zabalit do PŘÍRUČNÍHO ZAVAZADLA? Tipy a triky pro všechny cestovatele
Proč vám v letadle nechutná jídlo? Kuchaři za to nemůžou

tbc TN.cz