bojovali už v minulosti

Drahoš bude kandidovat do Senátu proti bývalé kolegyni

Jiří Drahoš
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jiří Drahoš, který se utkal s Milošem Zemanem ve finále prezidentských voleb, se prý definitivně rozhodl, že bude kandidovat do Senátu na Praze 4. Sám Drahoš to potvrdil portálu Euro.cz s tím, že příští týden oznámí podrobnosti.

O místo se bude ucházet jako nezávislý kandidát, jak již v minulosti naznačil. Jeho protikandidátkou bude bývalá kolegyně z Akademie věd Eva Syková, která bude obhajovat svůj dosavadní mandát.

 

Se Sykovou bojoval Drahoš již v minulosti. Na konci května 2016 ji Drahoš jako tehdejší předseda Akademie věd odvolal z funkce ředitelky Ústavu experimentální medicíny. Tu zastávala od roku 2001. O funkci přišla z důvodu možného poškození dobrého jména akademie v souvislosti s přijímáním peněz od pacientů za účast v klinické studii. Následně sama rezignovala. S Drahošem se utkala znovu v roce 2008, a to ve volbě předsedy akademie věd, kdy prohrála.

 

Podpoří ho například Starostové a nezávislí a TOP 09. S dalšími stranami stále vyjednává. "Příští týden oznámíme na tiskové konferenci podrobnosti. Jednání o podpoře stále probíhají,” sdělil týdeníku Euro Drahoš.

 

Členy Drahošova týmu například Jakub Kleindienst nebo Martin Mejstřík z Fakulty sociálních věd. Oba s ním spolupracovali na prezidentské kampani.

 

 

Kromě Drahoše se do Senátu v hlavním městě chystají kandidovat i další prezidentští kandidáti. Na Praze 12 bude kandidovat Pavel Fischer a na Praze 3 a části Prahy 2 Marek Hilšer.

kik TN.cz