prezidentské volby

Drahoš má víc podpisů než Zeman i Horáček. V průzkumu je favorit

Téma:

Česká republika má třetího oficiálního prezidentského kandidáta. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš nasbíral 78 321 podpisů, oznámil to v sobotu ve Žlutých lázních, kde se sešel s dobrovolníky, kteří pro něj podpisy sbírali. Ve volbách se zatím postaví proti Miloši Zemanovi a Michalu Horáčkovi.

"Žluté lázně v Praze mě před pár minutami naplnily neuvěřitelnou energií, tedy přesněji řečeno ne lázně jako takové, ale mnoho dobrovolníků," píše Jiří Drahoš na Facebooku.

 

Na břehu Vltavy se sešel s dobrovolníky, aby jim poděkoval za jejich obětavou práci, která mu přinesla dostatek podpisů pro to, aby mohl kandidovat na prezidenta republiky.

 

"Proto jsem rád, že právě jim jsme mohli sdělit aktuální počet podpisů pod peticí za moji kandidaturu. To číslo zní: 78.321! Toho počtu si nesmírně vážím - a děkuji všem, jste skvělí!" doplnil Drahoš.

 

 

Ten v počtu podpisů překonal současného prezidenta Miloše Zemana i textaře a podnikatele Michala Horáčka. Drahoš je podle průzkumu ČTK z června žhavým favoritem.

 

Dostatek podpisů má také místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera (ODS), který nasbíral téměř dvacet podpisů od senátorů, na kandidaturu mu jich stačí deset. To, jestli bude kandidovat, ale Kubera zatím zvažuje.
 

klma TN.cz