Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Kampaň před 2. kolem

Drahošovi se už ozývají sponzoři. Zeman odhalí strategii v úterý

Zdroj: TV Nova

Oba kandidáti, kteří o víkendu postoupili do 2. kola prezidentské volby, se připravují na pokračování kampaně. Jiří Drahoš počítá s tím, že na kampaň před 2. kolem dá 10 milionů korun. Už se mu ozývají i sponzoři. Mluvčí Kanceláře prezidenta Jiří Ovčáček oznámí podrobnosti o Zemanově kampani před 2. kolem v úterý.

Drahoš už dostal příslib finančního daru od některých stávajících sponzorů, ozvali se i někteří noví, potvrdila ČTK Karolína Brennerová, která má v jeho týmu na starosti komunikaci se sponzory.

 

"Samozřejmě jsme poděkovali všem dárcům, kteří náš podpořili v prvním kole, a zároveň jsme je vyzvali, jestli by byli ochotni pana profesora podpořit také v druhém kole," řekla Brennerová. "V podstatě princip je navýšení jejich finančního daru z prvního kola na druhé," dodala.

 

Rozpočet Drahošův tým nastavil na desetimilionový limit. Brennerová poznamenala, že čím dřív peníze od sponzorů přijdou, tím lépe, protože musí některé platby předem zálohovat. Peníze opět slíbila poslat třeba společnost Y Soft Corporation, která před prvním kolem voleb Drahošovi poslala milion korun.

 

Přispět by měli také Nadace Blížksobě, která dosud darovala 1,5 milionu, nebo manželé Horákovi, kteří stojí za nakladatelstvím Albatros Media. Novým sponzorem by měl být mecenáš Václav Dejčmar. Drahoš dosud utratil za kampaň 28,7 milionu korun, na účet od drobných dárců i velkých sponzorů dostal necelých 34 milionů. Limit na první kolo byl 40 milionů korun, před druhým kolem mohou kandidáti utratit dalších 10 milionů.

 

 

Stávající prezident Miloš Zeman před 2. kolem mění strategii. Ačkoliv ještě v prosinci jeho mluvčí Jiří Ovčáček odmítal, že by se mezi 1. a 2. kolem Zeman zúčastnil předvolební debaty, na své tiskové konferenci v sobotu Zeman pozvání Jiřího Drahoše do debaty přijal.

 

Jiří Ovčáček v úterý prozradí další podrobnosti ohledně účasti prezidenta v televizních duelech. "Kampaň má být o názorech! A přesně tak budeme postupovat," uvedl Ovčáček.
 

vbo tn.cz / ČTK