Složitá záchrana

Drama na lanovce: Desítky lidí zůstaly viset nad řekou! VIDEO

Téma:

Desítky lidí v Kolíně nad Rýnem prožily dramatické chvíle. Uvízly totiž v kabinách porouchané lanovky nad řekou, odkud musely za pomoci záchranářů slaňovat. Nakonec se všechny pasažéry, včetně mnoha dětí, podařilo dostat do bezpečí.

Výlet do zoologické zahrady, který se změnil v drama. To když se jedna z kabin zasekla u podpěrného sloupu a nemohla dál. Zablokovala tak celé lano s ostatními 32 kabinami. V nich se vezly desítky lidí.

 

Záchranáři s horolezeckým vybavením pomáhali cestujícím, velmi často rodinám s dětmi, slaňovat z kabin. Ty, které byly blízko břehu, snesli na vysokozdvižné plošiny, které je přepravily na zem. Některé kabiny ale visely daleko nad řekou, která je v místě široká 370 metrů. Lidé z nich museli slanit na lodě.

Všechno trvalo hodně dlouho. Jen dvě hodiny se čekalo, než hasiči vůbec dostanou na místo potřebnou techniku. Celou dobu lidé viseli ve výšce 40 metrů. Úřady už oznámily, že lanovka, která vozí obyvatele i návštěvníky města dlouhých 60 let, projde důkladnou bezpečnostní prověrkou. Je to totiž jen dva a půl roku, co v jedné kabině uvízla rodina kvůli silnému větru.

pez, Matěj Sviták TN.cz