video kvůli bezpečnosti

Drama na palubě: Egypťana s rodinou násilím vyvedli z letadla!

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 22. 7. 2019
Téma:

Na let z Bukurešti do Káhiry cestující jen tak nezapomenou. Personál rumunských aerolinek Tarom těsně před odletem z paluby vyvedl egyptskou rodinu. Údajně šlo o bezpečnostní důvody.

Muž držící se vší silou sedadla a ochranka, které se ho snaží násilím vyvést z letadla i s jeho rodinou – tahle vypadal incident, který natočila cestující Viorica Hagaggová. Podle její výpovědi problémy nastaly ve chvíli, kdy posádka zjistila, že egyptská rodina nerozumí bezpečnostním pokynům.

 

Všichni totiž seděli v uličce s nouzovým východem. Podle pravidel v ní mohli údajně sedět pouze cestující, kteří umí anglicky nebo rumunsky. Rodina navíc měla pod sedadly velká zavazadla, která by východ blokovala.

 

 

Manželka muže seděla přímo u nouzového východu. Letušky ženu požádaly, aby se všichni přesunuli do zadní čísti letadla. Žena odmítla a údajně po personálu plivla. Po chvíli přišla ochranka a celou rodinu vyvedla proti jejich vůli z letadla. Žena, která se údajně léčí s cukrovkou, po chvíli omdlela.

 

Na videu jsou vidět šokovaní cestující, kteří křičeli, někteří dokonce plakali. Ochranka poté požádala Hagaggovou, aby přestala situaci natáčet. "Incident nás velice mrzí, ale nemůžeme ignorovat ani dovolovat neklidným cestujícím, aby narušovali předpisy a ohrožovali bezpečnost ostatních pasažérů," oznámil mluvčí aerolinky.

Související témata:
mik TN.cz