VIDEO Strach o kralevice

Drama na palubě! Letadlo Harryho a Meghan muselo přerušit přistání

Téma:

Letadlo s princem Harrym a vévodkyní Meghan muselo na poslední chvíli přerušit přistání. Boeing 737 společnosti Quantas letělo z ostrova Tonga do Austrálie, při přistání se ale zjistilo, že na ranveji už čeká jiný stroj.

Letadlo se při nebezpečném manévru přiblížilo přistávací dráze na letišti v Sydney až na 45 metrů. Piloti dokázali na poslední chvíli stroj znovu zvednout do vzduchu, když se ukázalo, že na ranveji už je jiné letadlo. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

V Boeingu 737 aerolinek Quantas cestoval princ Harry s manželkou Meghan, jejich královský doprovod a několik novinářů. Vraceli se z návštěvy ostrova Tonga do Austrálie, kde zakončí svou cestu po Tichomoří.

 

Pilot Nigel Rosser oznámil, že letouny byly příliš blízko a nebylo bezpečné přistát, proto manévr přerušil. "Alespoň se znovu můžete pokochat tím skvělým výhledem na přístav," vtipkoval kapitán podle cestujících.

 

 

Letadlo pak jednou zakroužilo nad městem a na druhý pokus už přistálo bez problémů. Pasažéři podle zdroje z paluby tleskali a princ uznale kýval hlavou nad pilotovými schopnostmi. Poté se s Meghan usmívali, když vystupovali z letadla. Přesedli do auta, které je odvezlo do hotelu.

 

Harry s manželkou jsou na první společné oficiální cestě. Ihned po přistání v Austrálii oznámili, že čekají první dítě, vévodkyně tak náročný program musí zvládnout těhotná. V Tichomoří zůstanou až do konce října, po ukončení Invictus Games se přesunou na Nový Zéland.

epa TN.cz