Šlo o životy

Drama na palubě! Pilota 600 metrů nad zemí oslňovali laserem

Téma:

Ve velmi nepříjemný zážitek se změnil cvičný let pro posádku vojenského letounu L-410. Nad Chrudimí totiž ve výšce pouhých 600 metrů někdo piloty oslňoval laserem. Posádka dokázala následně bezpečně přistát v pražských Kbelích. Pachateli hrozí až osm let za mřížemi.

Cvičný let armádního dopravního letounu L-410 z kbelské základny nad východočeskou Chrudimí ozářily zelené paprsky. Někdo se v okresním městě bavil tím, že na letadlo, na jehož palubě byli tři lidé, svítil laserem.

 

"Od včerejšího dne se chrudimští policisté zabývají případem obecného ohrožení. Dosud neznámý pachatel měl krátce po osmnácté hodině oslnit zelenými laserovými paprsky vojenské letadlo typu L-410, které provádělo cvičný let ve výšce 2000 stop nad mořem," uvedla mluvčí chrudimských policistů Renata Štěpánková.

 

Letadlo tak bylo ve výšce pouhých 600 metrů. Podle informací TV Nova byly na palubě tři lidé. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Laser může ale pilotům způsobit permanentní poškození zraku. I krátkodobé oslnění může mít tragické následky.

 

 

Posádka svůj stroj ale naštěstí zvládla a to i přesto, že paprsky zasáhly na několik vteřin kokpit i prostor pro cestující. Armáda hned kontaktovala policii. Hlídky začaly v Chrudimi po člověku s laserem pátrat.

 

"V případě dopadení pachatele a prokázání jeho viny mu hrozí odnětí svobody od tří do osmi let," uvedla Štěpánková. Jak je ovšem v podobných případech běžné, viníkům se zatím daří unikat.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz