Zásah v Kobylí

Drama u Břeclavi: Muž se ženou se zabarikádoval a hrozil střelbou

V obci Kobylí na Břeclavsku zasahovali ve čtvrtek dopoledne policisté. V jednom z domů se zabarikádoval muž. V domě byl společně se ženou, byl navíc ozbrojený a pistolí ohrožoval i policisty.

Před polednem zasahovali jihomoravští policisté v Kobylí na Břeclavsku u zabarikádovaného muže, který měl být z obydlí vystěhován. Muž zbraní ohrožoval i přítomné policisty. Na místo proto vyrazil policejní vyjednavač.

 

"V obci zasahujeme. Z domu jsme vyvedli manželský pár," potvrdila po poledni pro TV Nova mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová, že se muže a ženu podařilo policistům z domu dostat ven.

 

 

Podle informací Břeclavského deníku měl muž, který se v domě ve dvoutisícové obci zabarikádoval, mezi místními pověst podivína.

 

Z domu měl být ve čtvrtek proti své vůli vystěhován. Když přijeli exekutoři, odmítl ale odejít a hrozil, že má zbraň. Hrozbu zopakoval i před policisty, ty proto zavolali zásahovou jednotku. Ta muže i jeho partnerku z domu vyvedla. Policisté odpoledne dům prohledávali. Zbraň se v něm skutečně našla, ale policisté zatím neoznámili, jestli je pravá.
 

vbo TN.cz