technická závada

Drama v Bratislavě: Letadlo mělo při přistání problémy

Téma:

Slovenští turisté při návratu z dovolené v Egyptě zažili perné chvilky, letadlo se při přistávání dostalo do problémů, protože se mu nevysunuly vztlakové klapky. Po dlouhém kroužení nad bratislavským letištěm se nakonec podařilo bezpečně přistát.

Let z egyptské Hurghady, který do Bratislavy převážel slovenské turisty, se při přistání dostal do problémů. Podle portálu TVNoviny.sk se letadlu nepodařilo vysunout klapky, které zvyšují vztlak při nízkých rychlostech.

 

Letadlo společnosti Air Cairo muselo kroužit kolem bratislavského letiště M.R. Štefánika, na letištní plochu mezitím dorazili záchranáři, hasiči i policisté. Klapky se naštěstí podařilo vysunout a letadlo bezpečně přistálo, nikdo nebyl zraněn.

 

Drama pokračovalo i na zemi. Stejné letadlo způsobilo další problémy jen několik hodin poté, když mělo další turnus turistů převézt do Egypta. Kvůli technickým problémům muselo zůstat na zemi, to se nelíbilo lidem, kteří na let museli čekat.

 

 

Podle portálu TVNoviny.sk se mezi cestovní kanceláří a čekajícími turisty strhla ostrá výměna názorů. Po hodinách strávených na letišti byli čekající lidé převezeni do hotelu Bratislava, kde čekají, až bude letadlo opraveno.
 

tn.cz / tvnoviny.sk