Policisté vyšetřují

Drama v Hradci: Řidič srazil a pořezal muže, ujel i s dětmi!

Téma:

V Hradci Králové došlo včera kolem půl sedmé večer k dramatické události, při které muž autem, ve kterém byly dvě malé děti, srazil dalšího muže a následně ho pořezal. Řidič z místa i s dětmi ujel, policie ho chytila až ve 20 kilometrů vzdálené Jaroměři. Ve hře je ještě druhá varianta případu - že chodec na auto naskočil schválně.

K místu vyjízděly všechny složky záchranného systému, původně totiž byla nahlášená dopravní nehoda. Později se však ukázalo, že o nehodu vůbec nešlo. Podle informací TV Nova řidič muže pravděpodobně znal a najel do něj schválně. Policie už ale pracuje i s druhou variantou, totiž že chodec na auto naskočil sám.

 

Poté přelétl řidiči přes kapotu a pádem vyvrátil značku, kupodivu však neutrpěl žádné vážnější zranění.

 

Pak ale řidič z auta, ve kterém bylo jedno dítě a miminko, vylezl, vytáhl nůž a muže pořezal na rukou. Po incidentu okamžitě naskočil zpátky do auta a i s dětmi ujel.

 

Po třech hodinách našli řidiče policisté v Jaroměři, kde pravděpodobně bydlí. "Obě děti jsme našli u příbuzných, po příjezdu policistů byly v pořádku," řekl TV Nova mluvčí královéhradecké policie Ondřej Moravčík.

 

 

Řidiče si policie odvedla k výslechu. Zatím nepadlo žádné obvinění, v úvahu je ale ublížení na zdraví a dokonce i pokus o vraždu. "Sraženého a pořezaného muže odvezli záchranáři do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," dodala mluvčí královéhradecké záchranky Jaroslava Krenčíková.

nor TN.cz