galerie následky bouřek

Drama v Jílovicích: Stovky dětí ohrožovala voda! Nosili je v náručí

Jílovice
Zdroj: HZS KHK/ zpravy@nova.cz
Téma:

Hrozivé bouřky a ničivé deště, které poslední dny pustoší Česko, se nevyhnuly ani Královéhradeckému kraji. Kolem sobotní čtvrté hodiny odpoledne silné deště způsobily záplavy v několika obcích nedaleko Třebechovic pod Orebem. Mezi postiženými oblastmi byly i Jílovice, kde nebezpečný proud vody ohrožoval na 400 dětí.

Zatímco na sportovním hřišti v Jílovicích na Královéhradecku právě probíhala Víkendová soutěž dětí a mládeže v požárním sportu, okolní vesnice postupně zaplavovala voda. Kvůli silným dešťům se pod vodou ocitly vesnice Výrava, Librantice, Jeníkovice a mnoho dalších. A ani Jílovice zkáze neušly.

 

V bezprostředním nebezpečí se kvůli divokým potokům ocitlo na 400 dětí ze sportovního dne, na místo tak okamžitě vyrazily jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou, Hradce Králové a další místní jednotky sboru dobrovolných hasičů.

 

GALERIE: Povodně v Jílovicích

1
/
10
Zdroj: zpravy@nova.cz
Jílovice - vyplavený dětský tábor

 

"Po příjezdu na místo hasiči neprodleně zahájili evakuaci dětí ze hřiště a mnoho z nich doslova v náručí přenášeli do připravených aut a autobusu. Tato vozidla zajišťovala transport dětí do základní školy v Českém Meziříčí, kde byly děti v bezpečí a kde si je později vyzvedávali jejich rodiče," uvedl mluvčí královéhradeckých hasičů Ondřej Sezima.

 


" Při záchranné akci naštěstí nebyl nikdo zraněn. Voda v Jílovicích zaplavila desítky domů, zhruba ve dvaceti z nich voda zatopila nejenom sklepy, ale také obytné prostory," dodal. Nedaleká Výrava kvůli povodním musela nechat uzavřít i tři místní silniční mosty. Někteří lidé museli opustit své domovy.

 

Sílu bouřek na vlastní kůži pocítili i na Náchodsku, kde se po vydatné bouřce sesunul svah na koleje a u Broumova tak zastavil dopravu. Ještě horší situace pak byla na Pelhřimovsku, kde stoupla hladina řek o téměř tři metry! Nový Rychnov se ocitl pod vodou. Zatopené byly dvě desítky sklepů.

 

Situaci v České republice jsme pečlivě mapovali a jen díky vám, čtenářům, jsme mohli připravit galerii ze všech koutů země. Takhle to včera vypadalo:

 

GALERIE: Bouřky 28. 5. 2016

1
/
20
Zdroj: zpravy@nova.cz
Bouřky 28. 5. - 3

Související témata:
lud TN.cz