Dva zadržení

Útok v Teplicích na muslimy: Kvůli víře jim muž hrozil pistolí na ulici

Arabové v Teplicích - 2
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Arabové v Teplicích - ilustrační foto

Muže a ženu obvinili policisté v Teplicích kvůli konfliktu v šanovském parku. O víkendu se při akci Bloku proti Islamizaci dostali účastníci do sporu s procházející muslimkou. Podle policistů jí měl jeden z mužů vyhrožovat. Když přišel na místo její manžel, vytáhl na něj muž plynovou pistoli. Policisté kromě něj obvinili i další ženu.

Policejním zásahem vygradoval v sobotu kolem 18. hodiny konflikt v šanovském parku v Teplicích. "Došlo k verbálnímu střetu několika osob, zřejmě z důvodu rozdílné etnické příslušnosti a náboženského vyznání," prozradil mluvčí teplických policistů Daniel Vítek.

 

V parku probíhala akce Bloku proti Islamizaci "Pojídání čuníka". Přestože přišlo jen pět lidí, stačilo to ke konfliktu. Do toho se dostal jeden z účastníků a procházející muslimka.

 

Žena si na pomoc zavolala manžela, který si podle policistů přišel situaci s mužem, který měl jeho manželce vyhrožovat, vyjasnit.

 

"Konflikt vyvrcholil ve chvíli, kdy měl čtyřicetiletý muž, který ženu předtím verbálně napadl, vytáhnout svou plynovou pistoli, kterou prý natáhl a mířil s ní na manžela poškozené. Přitom mu měl vyhrožovat zabitím kvůli jeho náboženskému vyznání," popsal incident policejní mluvčí Vítek.

 

 

Muž s plynovou pistolí není jediným stíhaným. Policisté obvinili také o čtyři roky starší ženu. "Měla poškozeného taktéž verbálně napadnout a mluvit o zabití v souvislosti s jeho nekřesťanským náboženským vyznáním," dodal Vítek.

 

Oba byli obviněni z přečinu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Tepličtí kriminalisté je vyšetřují na svobodě.
  

Teplická policie také pracuje od března na brutálních útocích na prostitutky. Minulý týden vyšetřovatelé rozšířili obvinění o další dvě napadené.

 

Video: Teplický fantom surově útočil na prostitutky

vbo TN.cz