Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2018 12:59
nevšední výjezd

Dramatická akce: Žena rodila, policisté se ji snažili u řeky najít

Pátrání - těhotná
Zdroj: Getty Images, Profimedia.cz
Ilustrační foto

Velmi nevšední výjezd za sebou mají chlumečtí policisté, kteří ve čtvrtek dostali hlášení, že někde v blízkosti tamního koupaliště je rodící žena. A maminku nakonec skutečně našli. V tu chvíi už bylo děťátko na světě.

Hlášení dostali chlumečtí policisté krátce po 17. hodině. "Vyjížděli prověřit nevšední oznámení, totiž že v okolí koupaliště v Chlumci nad Cidlinou se má nacházet rodící žena," vysvětlil bližší okolnosti výjezdu policejní mluvčí Ondřej Moravčík.

 

A ukázalo se, že informace je pravdivá. Poblíž řeky Bystřice výjezdové jednotky skutečně našly ženu, která jen několik okamžiků před jejich příchodem porodila miminko.

 

"S rodičkou jsme okamžitě navázali kontakt, zjistili, že je v dobrém psychickém stavu a poskytli jí a novorozeněti speciální termofólii proti prochladnutí," sdělil Moravčík. Krátce poté se na místo dostavili i záchranáři, kteří šťastnou maminku a dítě převezli do nemocnice.

 

 

"Pokud je pravdou, že si čerstvě narozená miminka pamatují osoby, se kterými přijdou bezprostředně po porodu do styku, tak pevně věříme, že mezi námi můžeme uvítat dalšího z mnoha fanoušků královéhradecké policie. Mamince i miminku gratulujeme k úspěšnému vkročení do života a přejeme jen to nejlepší," zakončil mluvčí.

lud TN.cz
Reklama