Pardubice i Olomouc

Dramatické honičky! Opilý řidič neměl řidičák, další naboural

Téma:

Automobilovou honičku mají za sebou pardubičtí policisté. Ve vysoké rychlosti pronásledovali opilého muže, který, jak se později ukázalo, neměl ani řidičák. Muž na sebe upozornil sám, když překročil povolenou rychlost v obci. Podobnou honičku zažili i policisté v Olomouci.

Opilý řidič jel po vedlejší silnici, přesto bez zastavení projel křižovatkou v Ostřešanech, která je přitom mimořádně nebezpečná. Už několikrát se tam při nehodách umíralo. Nebezpečný manévr zachytila policejní kamera.

 

Muž na sebe policisty upozornil sám. Jel rychle a změřil ho radar. V obci měl na tachometru rychlost 82 kilometrů v hodině. Strážníci ho zastavili, jenže když se k němu přiblížili, řidič se znovu plnou rychlostí rozjel.

 

"To byla nebezpečná jízda, nedodržoval žádné předpisy," potvrdil pardubický strážník Petr Valda. Když se policii po několika minutách podařilo ho dojet, zastavil a chtěl utéct. Teprve poté, co si všiml namířené zbraně, plány přehodnotil a raději se vzdal.

 

Dramatickou honičku mají za sebou i policisté z Olomouce. Všechno přitom začalo telefonátem jednoho muže na linku 112. "Viděl z areálu vyjet osobní vozidlo Škoda Roomster, které zřejmě pachatel odcizil," popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

 

 

První hlídka se pustila do pronásledování a řidiče chtěla zastavit, ten ale šlápl na plyn. I on předvedl několik nebezpečných manévrů. Projel na červenou křižovatkou a omezil další řidiče, krátce nato ale jeho jízda skončila, když s autem vylétl ze silnice.

 

"Řidičem byl ztotožněn 31letý muž z Mělnicka, za volantem vůbec neměl co dělat. Policisté následně zjistili, že muž měl v únoru letošního roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel," doplnil Hejtman.

 

Když po nehodě vystoupil z havarovaného auta, policisty ještě provokoval. Namířená zbraň ho ale zklidnila. Oběma řidičům teď hrozí vězení.

Petr Brzek a Petr Zapletal/epa TN.cz