Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pardubice i Olomouc

Dramatické honičky! Opilý řidič neměl řidičák, další naboural

Automobilovou honičku mají za sebou pardubičtí policisté. Ve vysoké rychlosti pronásledovali opilého muže, který, jak se později ukázalo, neměl ani řidičák. Muž na sebe upozornil sám, když překročil povolenou rychlost v obci. Podobnou honičku zažili i policisté v Olomouci.

Opilý řidič jel po vedlejší silnici, přesto bez zastavení projel křižovatkou v Ostřešanech, která je přitom mimořádně nebezpečná. Už několikrát se tam při nehodách umíralo. Nebezpečný manévr zachytila policejní kamera.

 

Muž na sebe policisty upozornil sám. Jel rychle a změřil ho radar. V obci měl na tachometru rychlost 82 kilometrů v hodině. Strážníci ho zastavili, jenže když se k němu přiblížili, řidič se znovu plnou rychlostí rozjel.

 

"To byla nebezpečná jízda, nedodržoval žádné předpisy," potvrdil pardubický strážník Petr Valda. Když se policii po několika minutách podařilo ho dojet, zastavil a chtěl utéct. Teprve poté, co si všiml namířené zbraně, plány přehodnotil a raději se vzdal.

 

Dramatickou honičku mají za sebou i policisté z Olomouce. Všechno přitom začalo telefonátem jednoho muže na linku 112. "Viděl z areálu vyjet osobní vozidlo Škoda Roomster, které zřejmě pachatel odcizil," popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

 

 

První hlídka se pustila do pronásledování a řidiče chtěla zastavit, ten ale šlápl na plyn. I on předvedl několik nebezpečných manévrů. Projel na červenou křižovatkou a omezil další řidiče, krátce nato ale jeho jízda skončila, když s autem vylétl ze silnice.

 

"Řidičem byl ztotožněn 31letý muž z Mělnicka, za volantem vůbec neměl co dělat. Policisté následně zjistili, že muž měl v únoru letošního roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel," doplnil Hejtman.

 

Když po nehodě vystoupil z havarovaného auta, policisty ještě provokoval. Namířená zbraň ho ale zklidnila. Oběma řidičům teď hrozí vězení.

Petr Brzek a Petr Zapletal/epa TN.cz