Železniční přejezd

Dramatické VIDEO: Hasiči ukázali zásah u srážky vlaku s kamionem!

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 7.9. 2019 11:39
Téma:

Pražští hasiči zveřejnili záběry z pátečního zásahu u srážky vlaku s kamionem na železničním přejezdu v pražské Uhříněvsi. K děsivě vypadající nehodě vyrazilo několik jednotek, které pomáhaly především cestujícím z vlaku. V péči lékařů nakonec skončilo osm lidí včetně řidiče nákladního auta.

Náklaďák s těžkými kontejnery zřejmě vjel na přejezd v době, kdy blikala výstražná světla a nejméně dvě minuty zůstal stát mezi závorami. Z boku ho pak smetla souprava s více než dvěma stovkami cestujících.

 

Hasiči přijeli k železničnímu přejezdu v pražské Uhříněvsi krátce po půl desáté dopoledne. "Na místo postupně dorazily dvě jednotky pražských hasičů, jednotka hasičů Středočeského kraje a jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC)," popsal zásah mluvčí HZS Praha Martin Kavka.

 

 

Z vlaku následně evakuovali všechny cestující, pomáhali také ze soupravy vynášet kočárky. Několik lidí se při nehodě zranilo. Ty předali hasiči do rukou lékařům k ošetření. "Všechny osoby byly ošetřeny a s lehčími poraněními transportovány do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Thomayerovy nemocnice. Na místě byl také vrtulník letecké záchranné služby," informovala mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

 

Krátce před polednem pak pražští hasiči místo nehody opustili. "Případ jsme předali kolegům HZS SŽDC, kteří následky nehody odstraňovali," dodal mluvčí hasičů.

 

GALERIE: Srážka vlaku s kamionem v pražské Uhříněvsi

1
/
12
Zdroj: HZS Praha
Srážka vlaku s kamionem v pražské Uhříněvsi - 4

 

 

TN.cz