Transport z Brna

Dramatický převoz medvěda do Děčína! Pak porazil dva stromy

Děčínská zoologická zahrada má po půl roce nového medvěda. V listopadu tam zemřel jediný grizzly chovaný v Česku. Teď získali medvěda kamčatského, kterého ošetřovatelé přivezli z Brna. Převoz byl velmi dobrodružný, stejně jako první vypuštění do výběhu.

Třísetkilogramovému chlupáči se od rodičů z Brna nechtělo. A to nejen od těch biologických, za své dítě ho považovali i ošetřovatelé, kteří se s ním loučili jen velmi těžko.

 

V Děčíně už měl tříletý Brunno připraven nový domov. Dostat ho do něj ale musel jeřáb, do přímého kontaktu s lidmi tento extrémně silný druh medvěda přijít nesmí. Týden si Brunno zvykal na nové ubytování.

 

 

Venku byl jenom pár hodin, ale za tu dobu už stihnul porazit jeden strom a druhý měl namále. "Bude demolovat dál, zkouší to. Objednali jsme pro něj ještě nějaké hračky. Vyrábějí se speciální balóny, tvrzené," popsal zoolog Roman Řehák.

 

Podle návštěvníků, kteří medvěda ve výběhu jeho první den sledovali, si určitě rychle zvykne. Děčínská zoo se převozem Brunna stala druhou v Česku, která medvěda kamčatského chová.

Martin Kočárek/epa TN.cz