Aukce

V Praze se za miliony vydražil vzácný obraz Zátiší od Bohumila Kubišty

Obecní dům v Praze
Zdroj: isifa.com
Obecní dům v Praze
Jan Houška
Jan Houška
22.11. 2020 18:27
Téma:

Nejdražším obrazem nedělního aukčního odpoledne v Obecním domě v Praze se stal obraz Bohumila Kubišty – Zátiší s pivoňkami. Sběratel za mimořádné zátiší zaplatil přesně 17 112 000 Korun. Obraz se tak stal nejdražším vydraženým obrazem prostřednictvím online platformy v Česku.

Bohumil Kubišta je jedním z nejvěhlasnějších a nejméně dostupných autorů české moderny. Sběratelé utratili při nedělní aukci více než 66 milionů korun.

 

Na nový aukční rekord dosáhly také díla autorů Jana Baucha a Josefa Václava Myslbeka. Bauchovo ikonické plátno z poetistického období se vydražilo za rekordních 4,7 milionu korun.

 


"Zátiší s pivoňkami je mimořádně působivým obrazem, jehož místo v dějinách českého moderního malířství bylo podpořeno množstvím výstav a publikací, na nichž se objevilo,“ uvedl ředitel Galerie European Arts Albert Trnka


Do dražby šlo v Česku ve středu také jedno z nejvzácnějších platidel. Pětitisícová státovka z roku 1919. Ta se nakonec vydražila za 12,1 milionu korun. Zájem lidí investovat do sběratelských předmětů je prý obzvlášť v době pandemie obrovský.

 

Největší růžový diamant svého druhu bude dražen v Ženevě. Podívejte se na video:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz