ALKOHOL TEKL PROUDEM

Blatný zuří! Drinky zdarma, roušky nikde. Ministr chce milionové pokuty

Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 7. 12. 2020 12:54
5.12. 2020 11:45
Téma:

Zatímco v Praze byl v pátek večer klid, tak v Brně a Ostravě to žilo. Rušno bylo především v jednom z klubů v centru Brna. Podle záběrů na sociálních sítích si lidé rozhodně nelámali hlavu s nošením roušek či dodržováním rozestupů. Klid nebyl ani v ulici Stodolní v Ostravě. Otevřené kluby rozčílily ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), který požaduje tvrdé tresty.

Páteční večer po rozvolnění opatření využila řada lidí k návštěvě restaurací a klubů. Přestože většina lidí byla zodpovědná a dodržovala vládní nařízení, tak někteří si z nich starost nedělali.

 

Ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) informace o otevřených klubech rozčílila. "Policie v noci opakovaně vyjížděla k nelegálně otevřeným restauracím a klubům. Ani přes upozornění podniky nezavřely a mnohdy byly otevřené až do rána. Budu požadovat vysoké pokuty v řádu milionů korun," uvedl ministr.

 

 

Máte fotografie a videa z přeplněných restaurací a front? Pošlete nám je na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.

 

 


Problémy řešili například městští policisté v Ostravě, kteří v ulici Stodolní a jejím bezprostředním okolí kontrolovali ve spolupráci s Policií ČR dodržování vládních nařízení. "Ve třech případech jsme zaznamenali porušení spočívající v tom, že veřejnost byla uvnitř neuzavřeného baru po 22. hodině," řekl mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.


Bezpečnostní akce podle policie začala kolem 23. hodiny, aby provozovatelé měli dostatek času hosty z podniků vykázat. Zjištěné porušení vládních nařízení policisté předali správnímu orgánu.

 

Davy lidí toužící po zábavě byly také v centru Brna. Před jedním z klubů v ulici Jánská se tvořily dlouhé fronty už po šesté hodině večer. Přesně v 18 hodin tam totiž odstartovaly oslavy pátého výročí místního klubu.


Klub na sociálních sítích lákal prvních 100 návštěvníků na welcome drink zdarma. Mezi 18. a 20. hodinou byly navíc všechny koktejly se slevou 50 %.


Fronta před klubem byla přes celou ulici:Podle záběrů, které na Instagramu zveřejnil přímo DJ, který v klubu vystupoval, bylo v baru plno. Na záběrech je vidět, že lidé rozhodně nedodržují rozestupy a nemají ani roušky. Tu neměl ani DJ, který videa z akce přidával na internet ještě dlouho po 22. hodině. Stejná akce jako v pátek je v klubu na programu také v sobotu večer.

 

Provozovatel přiznal, že před vstupem do podniku se tvořily fronty a lidé nedodržovali rozestupy. "Bohužel kvůli nařízení ministerstva zdravotnictví jsme museli pouštět hosty do klubu postupně, abychom nepřekročili povolenou kapacitu. Proto vznikla na ulici fronta, ve které někteří hosté nedodrželi rozestupy a to jsme na místě vyřešili s PČR, která přijela tuto situaci na oznámení zkontrolovat," sdělil pro TN.cz za klub Ivo Hilšer.

 

Do klubu podle Hilšera lidé mohli jen v roušce. "U vstupu všechny hosty upozorňujeme letákem na nutnost mít zakryté dýchací cesty či jiný ochranný prostředek, pokud hosté nebudou zrovna konzumovat zakoupené nápoje. Stejně tak upozorňuje tento leták i na nutnost dodržovat rozestupy," dodal.

 


Naopak v Praze, která se v létě nechtěně proslavila ohniskem nákazy v klubu na Vinohradech, byl v pátek večer klid. Mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová uvedla, že z hlediska rušení nočního klidu byla páteční noc klidnější než čtvrteční, kdy se restaurace a kluby otevřely poprvé. "Žádnou speciální akci zaměřenou na kluby jsme ale nedělali," řekla Seifertová.

 

Policie v Praze ale minulý víkend musela zasahovat na nelegální párty. Majiteli hrozí exemplární trest.

TN.cz