jihlavsko

Na Jihlavsku chybí jídlo, dodavatelé se bojí nákazy koronavirem

David Pik
David Pik
21.7. 2020 15:24
Téma:

Dnes je první den, kdy se Větrný Jeníkov, který byl s více než 20 nakaženými ohniskem koronaviru na Jihlavsku, vrací do normálu. Otevírají se tamní úřady, obchody a restaurace. Jenže velké problémy mají s dodavateli, kteří nechtějí zásobovat místní provozovny.

Například majitel potravin Jiří Vácha musel jet nakupovat sám a jinam, aby si místní lidé mohli nakoupit alespoň základní potraviny, na které jsou zvyklí. Dodavatelé sem do Větrného Jeníkova odmítali zavážet třeba mléčné výrobky nebo pivo.

 

"Spousta dodavatelů se zalekla sem jezdit a vozit zboží k nám z obav, aby se to nepřeneslo k nim do firem,“ říká majitel potravin Jiří Vácha.

 

Přitom ve Větrném Jeníkově mají v izolaci už jen posledního nakaženého a platí tam stejná opatření jako na celém Jihlavsku.

 

 

Podobné problémy řeší i Miroslav Přibyl, který má ve Větrném Jeníkově restauraci. "Nám zase některé firmy odřekly obědy, než se ta situace zlepší. Máme strach, že lidi nepřijdou," vyjadřuje se Přibyl.

 

Zhoršuje se, ale situace v průmyslové firmě Bosch, kde mají za poslední dva dny už 5 nakažených dělníků. V podniku, který je největším zaměstnavatelem na Vysočině platí zpřísněná hygienická opatření.

Kraj může požádat o potraviny ze státních rezerv. Podívejte se na video ZDE:

Podívejte se na reportáž TV Nova ZDE:

jh TN.cz