Nebezpečný výrobek

Drogerie dm stahuje z prodeje dětské příkrmy. Obsahují kusy plastu

Bio masový příkrm
Zdroj: dm, Getty Images
Téma:

Společnost dm drogerie z preventivních důvodů stahuje z prodeje dmBio příkrm s kuřecím masem. Mohly by se v něm objevit kousky modré fólie. Společnost se zákazníkům omlouvá za nepříjemnosti a slibuje nápravu.

Stažení z prodeje se týká konkrétně dmBio masového příkrmu 125 g, kuřecí maso, od ukončeného 4. měsíce a datem minimální trvanlivosti 21. 1. 2021. Doba trvanlivosti je uvedená na boční straně víčka.

 

„Zákazníky, kteří si výše uvedený produkt zakoupili, prosíme, aby jej nekonzumovali a vrátili v kterékoli prodejně dm se zárukou vrácení peněz i bez pokladní stvrzenky. Kvalita nabízených výrobků má pro nás vysokou prioritu, proto velice litujeme vzniklé situace a zákazníkům se za tuto nepříjemnost omlouváme,“ uvádí společnost v tiskové zprávě.

 

Tiskový mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček informuje, že se může jednat celkem až o 1500 kusů balení příkrmu. Produkt je původem z Německa a nejedná se o jedinou do Čech exportovanou potravinu, která obsahuje plasty.

 

Již dříve se v obalovaných mražených řízcích, které byly k dostání v řetězci Iceland, objevily úlomky tvrdých plastů. Před šesti lety společnost dm rovněž stahovala z prodeje dětské příkrmy. Tehdy se jednalo o bio masozeleninový příkrm Babylove. I v něm se objevily úlomky plastů.


 

kvo TN.cz