mučení a smrt

Drsná smrt podnikatele u soudu: Měli ho svléknout a štípat kleštěmi

Téma:

Krajský soud v Hradci Králové dnes začal rozplétat případ mučeného podnikatele Karla Taubeho, jehož tělo se našlo zakopané v lese poblíž Vysokého Mýta. Na lavici obžalovaných usedla trojice údajných únosců. Hlavním organizátorem měl být nespíš jeho blízký známý.

Soud s muži začal o půl deváté ráno, hlavní líčení je naplánovánona čtyři dny. Tři obžalovaní se zpovídají z únosu nejen Karla Taubeho, ale i dalšího podnikatele - v něm figuruje ještě čtvrtý zadržený člověk. V obou případech se snažili získat miliony korun.

 

Před dvěma lety měla trojice vylákat Taubeho do hospody na okraji Poděčel na Chrudimsku. Patřit má Juraji Ch., který už na něj uvnitř čekal. S dvěma kumpány ho podle obžaloby zmlátili, spoutali a umístili na toaletu.

 

Pak ho převezli na další místo, tam ho měli mučit a dostávat z něj, kde má schované peníze. Podle obžaloby ho svlékli a kleštěmi štípali do prstů. Nebylo to k ničemu a odjeli.

 

 

Po několika hodinách muž zemřel, za smrt možná mohlo vyčerpání. Tělo dali do igelitových pytlů a v lese přikryli roštím, až druhý den podnikatele zakopali. Jeho auto vystříkali pepřovým sprejem, telefon rozbili.     

 

V roce 2013 dostal Taube 5 a půl roku vězení za to, že fingoval vlastní únos, a to proto, aby podezření padlo na bývalou partnerku, se kterou měl spory o peníze. Stále tvrdil, že unesený skutečně byl.

 

Jeden z trojice mužů se toho měl chytit, namluvil mu, že mu za 100 tisíc korun dá CD, kde je popsané, jak únos probíhal. Léčka vyšla, žádný materiál ale neexistuje, podle obžaloby si sto tisíc korun muži rozdělili.

mom/Petr Brzek TN.cz