Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video státní ocenění

Zeman rozdal vyznamenání a spustil lavinu kritiky mezi umělci! 

Pomluvy, lži, závist - českým showbyznysem hýbe válka slavných a za vším stojí státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana. Zatímco jedni ho přijali s úctou, jiným nabídnuto nebylo, nebo ho odmítli. A tak tu máme znepřátelené tábory!

Na jedné straně pocta, která se neodmítá. Na té druhé pomluvy a závist. Udělená státní vyznamení pořádně rozbouřila český rybníček. Mezi oceněnými jsou letos například Jan Skopeček, Yvetta Simonová, Zdeněk Troška nebo Helena Vondráčková. Právě někteří slavní se setkali s kritikou od veřejnosti.  

 

"Chce se mi zvracet! Co se stalo za frašku z toho, koho se ocenění teď týká," rozčilovali se komentující na sociálních sítích. "Helena dobrý, ale proč to dostal Luděk Sobota? Nechápu jako za co," přidal se další. "Helenka si to zaslouží? Ona má málo, že přebere vyznamenání za peníze daňových poplatníků? Fuj," oponovali jiní.

 

Vody se ale rozbouřily i mezi slavnými. Jedním z osočovaných je třeba právě režisér Zdeněk Troška, který se k problému vyjádřil už na Hradě. "Ať se snaží taky dostat vyznamenání a jenom nekecají a nepomlouvají," řekl.

 

 

S některými oceněnými nesouhlasí třeba přední česká herečka Aňa Geislerová: "Prezident je populista, proto vytáhnul i spoustu osobností, které se podle mě nezasloužily o umění, nemůžou být reprezentanti naší země."

 

A suchou nit nenechali fanoušci ani někteří slavní kolegové na Heleně Vondráčkové. "Mám ohromnou radost, že je to vyznamenání za práci, kterou jsem už léta státu poskytovala," myslí si Vondráčková. Stejně jako Troška si ale nakonec ani ona z toho nic nedělá. "Jestli má někdo v sobě závist a zášť, tak ať si s ní poradí," dodala.

 

Podobnou kritikou, jako oni, si prošel Daniel Hůlka, který si státní vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana vyzvedl loni.

 

 

Jenže i tahle karta má dvě strany a vlna nevole se snáší i na syna letos zesnulé Věry Špinarové, který převzetí ceny pro svou maminku odmítl. Prý by si to nepřála.

 

Letošní vyznamenání zkrátka vzbudila i mnoho negativních reakcí. "Já stojím na straně těch lidí, co vyznamenání odmítli. Fandím jim a myslím si, že je to každého právo a vyjádřili svůj postoj k současné politice," tvrdí Hana Vagnerová. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zdeněk Troška: Jaké je jeho tajemství úspěchu? ROZHOVOR

mom/Bára Šimková TN.cz