Záběry z vinobraní

Drsný zákrok z Mělníka už vyšetřuje GIBS! Vše viděly děti, žena natáčela

Téma:

Zákrok policistů proti muži na mělnickém vinobraní už vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), hledá svědky. Podle policie se muž pohyboval po silnici a neuposlechl výzvu policistů. Všemu přihlížely děti a jeho žena zásah natáčela.

"Dne 21. září 2019 ve 21:45 hodin došlo ze strany mělnické policejní hlídky k použití donucovacích prostředků a následnému zajištění muže a to v ul. Legionářská mezi křižovatkami ulic Plavební a Zádušní (na úrovni parku Na Svini) v Mělníku," popsala mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

 

Video ze zákroku policistů se následně objevilo na facebooku. Natáčela ho manželka muže, kterého policisté museli zpacifikovat. Na záběrech jsou slyšet mužovy nadávky na policisty, kterým navíc tyká. Podle rodiny muž volal a mával na děti, ať slezou z atrakcí a jdou domů.

 

Policie ale tvrdila něco trochu jiného. "Muž se pohyboval po silnici a neuposlechl výzvy policistů, aby z ní odešel. Použili proto hmaty a chvaty," popsala už dříve policejní mluvčí Michaela Richterová. Případ řešil odbor vnitřní kontroly, který ho teď zřejmě předal GIBS.

 

"Tímto bychom chtěli požádat všechny, kteří byli svědky tohoto zajištění, aby se obrátili na naše operační středisko GIBS: tel: 974839734 a pomohli nám tak co nejlépe objasnit celou situaci," uvedla Nguyenová.

 

 

Video vyvolalo na sociální síti protichůdné reakce. Drsnému zákroku, po kterém podle rodiny zůstal muži zlomený nos, totiž přihlíželo několik dětí. V pozadí je slyšet jejich pláč a křik. Policisté ženu, která vše na mobil natáčela, opakovaně vyzvali, aby potomky odvedla, ta to ale odmítla.

 

Podle lékařského nálezu, který později zveřejnila, měl muž zlomený nos, bolesti hlavy a oči zasažené slzným plynem.

epa TN.cz