spor o peníze

Druhý muž na Měsíci Buzz Aldrin žaluje své děti! Okradly mě, tvrdí

Téma:

Druhý muž na Měsíci, bývalý americký astronaut Buzz Aldrin, žaluje své dvě děti a někdejší manažerku. Tvrdí, že mu ukradly peníze a pomluvami o demenci zneuctily jeho památku. Potomci se brání, že má Aldrin psychické potíže a peníze zbytečně rozhazuje.

Slávu zíkal kroky na Měsíci, těmi současnými se ovšem chlubit moc nemůže. Jeho děti požádaly soud, aby mohly samy nakládat s jeho majetkem. Aldrin je proti a své děti zažaloval. "Nikdo se ani nepřiblíží myšlence, že bych měl být v opatrovnictví," prohlásil Aldrin.

 

Jenže podle Andrewa a Janice Aldrinových se jejich otec chová zvláštně. Začal se stýkat s novými lidmi, nesmyslně utrácí velké množství peněz a jeho duševní stav se výrazně zhoršuje. Lékařský posudek, který si bývalý astronaut nechal udělat, ovšem jejich tvrzení vyvrací.

 

"Je dokonale schopný sám se o sebe postarat. Zvládá se starat o své fyzické potřeby, jídlo, oblečení i domov. A je schopen řídit své finance a odolat podvodům i ovlivňování," zastal se Aldrina lékař James Spar.

 

 

Aldrin si je jistý, že se jeho děti a bývalá manažerka jen snaží převzít kontrolu nad jeho financemi a majetkem, a tak se chce soudit. Na sociálních sítích se jeho profil plní vzkazy od fanoušků. "Mrzí mě, že máte problémy, se kterými byste se neměl nikdy setkat. Rodina občas nebývá zábavná, především pokud Vás chtějí kontrolovat. Stojím za Vámi, ať se děje cokoliv!" vzkazují.

 

Buzz Aldrin, někdejší člen posádky Apolla 11, přistál na Měsíci 20. července 1969 a na jeho povrch vstoupil dvacet minut po Neilu Armstrongovi. Od té doby se žádné další mise nezúčastnil. Dnes je jedním z největších podporovatelů cesty na Mars.

Kateřina Vodvářková/ lud TN.cz