Pokus o vloupání

Drzý zloděj se chtěl v Praze vloupat do bytu. Majitel ho natočil na telefon

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 29.1. 2020 17:33
Téma:

V úterý kolem sedmé hodiny ráno se zatím neznámý muž pokusil vloupat do jednoho z bytů na Praze 9. To, že je majitel bytu uvnitř, mladíka zřejmě překvapilo. Majitele měl vyrušit šramot za dveřmi a vyrazil se s telefonem v ruce podívat, co se děje. Drzého vetřelce tak rovnou natočil.

Majitel bytu podle informací policie zaslechl za vstupními dveřmi jakési podivné zvuky a vydal se zjistit, kdo se to k němu dobývá. Na telefon, který si nesl v ruce, natočil mladého muže v černé čepici a tmavé bundě. Mladík se poté, co si zřejmě uvědomil, že není vítán, podle videozáznamu snažil o jakousi omluvu.

 

Nezvaný návštěvník se původně skláněl nad zámkem dveří, který se podle informací policie měl pokoušet odemknout jakýmsi neznámým nástrojem. V okamžiku, kdy majitel rozrazil dveře, se mladík prudce narovnal a na chvíli odstoupil. Jakmile udělal znovu krok směrem k bytu, majitel ho prudce odstrčil.

 

 

"Co tady děláš, vole?! Mám na tebe zavolat policii? Vypadni!" křikl na mladého muže. Ten se pokoušel své počínání zřejmě vysvětlit, komunikaci ale znemožnila jazyková bariéra. Podezřelý muž je totiž zřejmě cizinec. Majitel bytu navíc neměl o domluvu zájem a videozáznam poskytl policistům. Ti po neznámém muži pátrají.

 

"V souvislosti s případem byly zahájeny úkony trestního řízení. V případě dopadení a odsouzení pachateli za trestný čin krádež ve stádiu pokusu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," řekla policejní mluvčí Hana Křížová.

 

 

Přispěvatelé na sociálních sítích přišli s teorií o tom, co se před bytem vlastně událo. "První večer u tchána na Slovensku, kdy jsem se snažil držet krok s pálenkou a šel se na chvilku vyvětrat ven," nadnesl Jakub S., že cizinec, který se pokoušel do bytu dostat, mohl být "jen" opilý a splést si dveře či patro.

 

S touto teorií souhlasí i řada dalších uživatelů a odkazují na viditelnou zmatenost neznámého muže i jeho snahu o omluvu. "Nám takhle soused taky v noci zkoušel vejít nadrátovanej do bytu," svěřila se v jednom z příspěvků Libuše C.

 

 

Jaký přesně byl mužův motiv a jestli se jednalo skutečně o zloděje, nebo jen o omyl, je záležitostí policejního vyšetřování. Vyšetřovatelé vybízí občany, aby v případě, že o muži za záznamu budou mít jakékoli informace, neváhali kontaktovat policii.

TN.cz