Nejvyšší budova světa

Boj o světové nej: Kolosu Burdž Chalífě roste konkurence!

Nejvyšší budova v Dubaji
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dubajský mrakodrap Burdž Chalífa je už řadu let nejen nejvyšší budovou světa, ale drží i řadu jiných architektonických rekordů. Je ovšem možné, že už brzy o svůj primát přijde.

Burdž Chalífa měří od základny až po špičku antény úctyhodných 828 metrů a turistům z vyhlídkové terasy poskytuje dechberoucí výhledy na dubajské panorama.

 

Přitom mu ale přímo v Dubaji roste konkurence - projekt nazvaný Dubai Creek Tower má být podle dřívějších prohlášení investora vyšší až o sto metrů než Burdž Chalífa.

 

I když je to jiný druh stavby než Burdž Chalífa - Dubai Creek Tower je totiž mnohem štíhlejší než současný rekordman, protože se inspiruje u minaretů.

 

 

Podle portálu Egypt Independent by se nová dubajská dominanta, ukotvená lesem ocelových lan, otevřít příští rok - ještě před začátkem světové výstavy Expo 2020, která startuje příští rok v říjnu.

 

Jenže se hraje o čas - titul nejvyššího světového mrakodrapu by totiž ráda Dubaji sebrala Saúdská Arábie a její Jeddah Tower. Tenhle mrakodrap, který měl být podle původních plánů hotový už loni, má po dokončení měřit rovný kilometr.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz