Cestování

Jurský park na vlastní kůži. Dubaj láká na největší zábavní park světa

Dubaj je město neomezených možností. Nejbohatší ze Spojených arabských emirátů se stává centrem dobrodružství a milovníků zábavy. Reportér magazínu Koření otestoval ty nejlepší zábavní parky na světě.

Nedávno v Dubaji otevřeli i vlastní verzi Jurského parku. Zábavní park IMG Worlds of Adventure je největším krytým zábavním parkem planety a má rozlohu dvaceti osmi fotbalových hřišť.

 

Nejnovější rekordní přírůstek Dubaje nabízí čtyři různé zóny včetně té, která se specializuje na dinosaury. Vstupenka do sálu zázraků je zároveň i palubní vstupenkou na více než dvacet adrenalinových atrakcí inspirovaných komiksy od Marvelu a postavami z pořadů stanice Cartoon Network.

 

Horská dráha Velociprator je nejvyšší a nejrychlejší v Dubaji; návštěvníky katapultuje do rychlosti 100 km/h za 2,5 sekundy a přenese je z prehistorické džungle do pouště.

 

Hollywoodem inspirovaná země plná dobrodružství je pak trhákem sama o sobě. Mají tam 27 atrakcí inspirovaných třinácti nezapomenutelnými akčními a animovanými filmy. Zastoupeny jsou například Krotitelé duchů a Zataženo, občas trakaře.

 

 

Tři zóny jsou věnovány nejslavnějším hollywoodským filmovým studiím Dreamworks, Sony Pictures a Lionsgate. Děti zase určitě uvítají Šmoulí vesničku nebo Shrekovo městečko.

 

K vybudování tamního Legolandu bylo použito pouhých 60 milionů plastových kostiček známé dánské stavebnice. Najdete tam šest oblastí, mimo jiné Lego City a Miniland s miniaturami slavných staveb Středního východu.

 

Díky zábavním parku, který je věnován indickému filmovému gigantu Bollywoodu, má Dubaj na kontě další rekord navíc. Najdete v něm 16 jízd s filmovou tematikou, 30 živých vystoupení na sedmi různých scénách, indické restaurace a pět speciálních zón včetně Bollywood Boulevard a restaurací Mumbai Chowk.

 

 

Zlatým hřebem celého parku je divadlo Rádžmahal, kde dávají bollywoodské muzikály v broadwayském stylu. Má kapacitu až 850 lidí. "Čas tady asi pádí všude, ale tady mi přijde, že utíká ještě mnohem víc," láká manažerka parku Alena Boid.

 

Na světě zkrátka neexistuje mnoho míst, která by zrovna s tímto mohla soupeřit. Dubaj je městem superlativů, vše je zde zabaleno do lesku a třpytu dávno zaniklého perského impéria. A v noci Dubaj připomíná ono kouzelné město z pohádek tisíce a jedné noci, o kterém vyprávěla Šeherezáda.

Jan Boublík TN.cz