Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Žebříček oblíbenosti

Dubaj láká turisty z celého světa, předběhla Prahu i New York!

Nejlepší hotely - Burj al Arab
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek

Do Dubaje v posledních letech létá stále více Čechů. A podle nejnovějšího uživatelského žebříčku renomovaného cestovatelského portálu TripAdvisor pohádková Arábie vábí dovolenkáře z celého světa, nejen ty z Čech a Moravy.

Dubaj v žebříčku skončila na desátém místě a porazila mimo jiné japonské Tokio, portugalský Lisabon, americký New York nebo australské Sydney. Pro Čechy má ovšem umístění Dubaje trochu hořkou příchuť.

 

Destinace ve Spojených arabských emirátech totiž jen těsně porazila českou metropoli - Praha se kvůli desátému místu Dubaje jen těsně nevešla do první desítky a skončila jedenáctá.

 

TripAdvisor v žebříčku Dubaj popisuje jako místo, kde se snoubí moderní kultura s historií a dobrodružství s nákupy a zábavou na světové úrovni.

 

 

"Zajděte na představení do dubajské opery, prohlédněte si město z výšky z Burj Khalify. Pokud chcete vzrušení, proleťte se nad pouštními dunami v horkovzdušném balónu nebo skočte s padákem," vyzdvihuje přednosti Dubaje TripAdvisor.

 

 

Žebříčku oblíbenosti mezi cestovateli vévodí pro letošní rok Londýn, který z trůnu sesadil protesty zmítanou Paříž. Triumf anglické metropole sám TripAdvisor, který žebříček sestavuje na základě hodnocení svých uživatelů, připisuje šílenství, které se strhlo kvůli svatbě prince Harryho s Meghan Markle.

Podívejte se na reportáž o tom, jak si žijí Češi v Dubaji:

 

"A protože se tomuto páru brzo narodí miminko, je možné, že Londýn bude z efektu Harry a Meghan těžit i v roce 2020," myslí si mluvčí portálu Hayley Colemanová, kterou cituje CNN.

pez TN.cz