Výbuch v Dubaji

Dubají otřásla exploze způsobená požárem na kontejnerové lodi

Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 8. 7. 2021 10:45
7.7. 2021 23:29
Téma:

Na kontejnerové lodi kotvící v Dubaji v jednom z největších přístavů světa, vypukl ve středu pozdě večer požár. Následná exploze, při které se k nebi vznesl obří ohnivý hřib, vyvolala ve městě citelné otřesy až do vzdálenosti 25 kilometrů od přístavu, informuje agentura AP.

Loď kotvila v hlavním přístavu Jebel Ali, nejrušnějším na Blízkém východě, který leží na východní straně Arabského poloostrova. Vláda uvedla, že zatím nebyly hlášeny žádné oběti na životech. Podle vyjádření dubajských záchranných složek je požár již pod kontrolou.

 

 

 Přístav Jebel Ali na severním konci Dubaje je největším člověkem vybudovaným hlubokovodním přístavem na světě a největším přístavem na Blízkém východě. Je to nejvyužívanější přístav pro americké válečné lodě mimo území USA a obsluhuje náklad z indického subkontinentu, Afriky a Asie.

 

 

Na sociálních sítích se ve středu před půlnocí začaly objevovat nahrávky z mobilních telefonů, které zachycují ohnivou kouli osvětlující noční oblohu. Rozsah škod způsobených výbuchem není zatím přesně znám, stejně jako jeho příčina. Podle dostupných informací mělo dojít k explozi kontejneru na jedné z nákladních lodí.

 

 

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz