Bourali i hasiči

Tragická noc na silnicích! Během pár hodin zemřeli čtyři lidé

Téma:

Čtyři lidské životy vyhasly během čtvrtečního večera a noci na pátek. Na dálnici D8 zemřel senior, který jel v protisměru a srazil se s jiným vozem. Na Ústí nad Orlicí zemřel spolujezdec auta, které se srazilo s hasiči jedoucími k zásahu. Mladý spolujezdec pak zahynul po nárazu auta do stromu u Kladna. V Českých Budějovicích srazil autobus chodkyni.

První lidský život vyhasl u Kladna krátce před 19. hodinu. Renault, ve kterém cestoval 19letý řidič a o dva roky starší spolujezdec, narazil u obce Brandýsek do stromu.

 

"Devatenáctiletý řidič byl převezen leteckou záchrannou službou do jedné z pražských nemocnic. Spolujezdec utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Alkohol i drogy na místě u řidiče dechová zkouška a test vyloučily," uvedla pro TN.cz mluvčí kladenských policistů Jana Šteinerová.

 

Kvůli nehodě byla silnice z Cvrčovic do Brandýska tři hodiny uzavřená a řidiči museli využít objízdné trasy. Příčiny nehody vyšetřují kladenští policisté.

 

V pozdních večerních hodinách došlo k tragické nehodě také v Ústí nad Orlicí. Na křižovatce se srazilo osobní auto s hasičským vozem, který mířil k zásahu.

 

 

Spolujezdec z oktávie nehodu nepřežil, řidič skončil v nemocnici. Policisté teď zjišťují, jestli v době nehody hasičské auto houkalo a mělo zapnutá výstražná světla.

 

Tragická nehoda uzavřela v noci také dálnici D8 u Prahy. U exitu na Ďáblice došlo ke střetu dvou vozidel, z nichž jedno auto jelo po dálnici v protisměru. Právě jeho řidič při srážce zahynul.

 

 

Nehoda se stala asi půlhodinu po půlnoci na pátek poblíž exitu na Ďáblice. Řidič tmavé oktávie jedoucí směrem do metropole se v levém jízdním pruhu čelně střetl s červeným renaultem, jehož řidič se po dálnici řítil v protisměru. Silný náraz vymrštil renault na středová svodidla a fungl novou oktávii odhodil do vedlejšího jízdního pruhu.

 

Podle svědků řídil renault asi osmdesátiletý důchodce. Bohužel při střetu utrpěl těžká poranění, kterým na místě podlehl. Muže za volantem oktávie zachránily airbagy, ale přesto byl převezen sanitkou do nemocnice na vyšetření.

 

 

Vyšetřování a likvidace následků nehody si vyžádalo několikahodinovou uzavírku všech jízdních pruhů. Policisté tak veškerá auta přijíždějící do Prahy po D8 odkláněli na exitu Ďáblice. Zpět se na Cínoveckou ulici dalo najet u přemostění na Čakovice.

 

K zatím poslední tragické nehodě došlo v pátek v šest hodin ráno. U dopravně-obchodního centra Mercury v Českých Budějovicích srazil autobus šedesátiletou ženu. Ta na místě zemřela.

 

"Řidička autobusu odbočovala na zelené světlo. V tu dobu pravděpodobně do jízdní dráhy vstoupila chodkyně na přechodu pro chodce, kdy dle zjištění na semaforu pro chodce svítilo červené světlo. Řidička již nestačila zastavit," uvedl mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.
 

TN.cz