Soud ho poslal za mříže

Důchodce platil milence elektřinu a plyn. Když si našla jiného, zastřelil ji

Věra Müllerová
Věra Müllerová
21.5. 2020 12:07
Téma:

Za vraždu milenky dnes Krajský soud v Brně poslal na 16 let za mříže jejího přítele. Muž se k činu přiznal, jeho motivem prý byla žárlivost. Za zvlášť surovou vraždu mu hrozilo až 20 let za mřížemi.

Vražda se odehrála loni v říjnu v bytě na Palackého třídě v centru Brna. Sedmašedesátiletý důchodce podle soudu čtyřmi výstřely z nelegálně držené zbraně zavraždil svou o dvě generace mladší partnerku.

 

Jeho motivem měla být žárlivost. 35letá žena si totiž našla mladšího milence. Muž před soudem přiznal, že chtěl partnerku donutit, aby se k nevěře přiznala. Na pomoc si přinesl i nelegálně drženou zbraň. O tu se začali přetahovat a vyšel výstřel, který muže vážně zranil na noze.

 

Podle výpovědi pak partnerce zbraň vykroutil z ruky a začal střílet. Ženu zasáhl čtyřmi výstřely, které způsobily celkem 13 poranění. Dvě rány zasáhly ženu do krku. Jedna z nich byla smrtelná. Pistoli prý senior našel při opravě střechy.

 

Se ženou se Bývalý recepční seznámil v hotelu, kde oba pracovali. Své milence měl kupovat dárky, dávat jí peníze, platit elektřinu a plyn.

 

 

Senior se hájil, že jednal v afektu, soud tomu ale neuvěřil a poslal ho na 16 let za mříže. Rodině oběti má zaplatit asi dva miliony korun jako nemajetkovou újmu.

 

Rozsudek ještě není pravomocný. Statni zástupce se vzdal možnosti na odvolání. Odsouzený si lhůtu ponechal.
 

Související témata:
vrl TN.cz