hrozí mu vězení

Důchodci nechtěli v hospodě nalít pivo. Vrátil se s pistolí a střílel

Policie ukončila vyšetřování případu střelby na náměstí v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku. V květnu tam důchodce nelegálně drženou pistolí opatřenou tlumičem začal střílet do vzduchu kvůli tomu, že ho v restauraci odmítli obsloužit. Celý incident natočily bezpečnostní kamery. Obviněnému 67letému muži teď hrozí až tříletý trest.

Když ho před půl rokem pro nevhodné chování personál vykázal z restaurace a odmítli ho tam dál obsluhovat, zhrzený senior, posílený alkoholem si chtěl po několika měsících pivo vynutit - tentokrát s pistolí v ruce. 

 

Hosty, kteří v tu chvíli seděli v předzahrádce před restaurací, ozbrojený muž vyděsil. Jakmile si lidé všimli zbraně s tlumičem, vzali děti a kvapně odešli. Důchodce si sedl na místo u dveří, pistoli položil na stůl a začal pronášet varovná slova: "Zkus mě vyhodit."

 

Dožadoval se piva a přitom stále mířil na číšníka. Ten s natočeným pivem odešel ven a už se nevrátil. Nespokojený senior vzal pistoli a šel za ním, pak začal poprvé pálit do vzduchu. Pak se vydal po náměstí, kde znovu několikrát vystřelil. Lidé z restaurace sebrali odhozené nábojnice a zavolali policii.

 

 

"Obviněnému muži hrozí za přečiny výtržnictví, nebezpečné vyhrožování a nedovolené ozbrojování až 3letý trest odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková. 

mom/Ivan Berka TN.cz