Chtěli z vězení

Důchodci unesli ženu a žádali výkupné! Soud jim snížil tresty

Téma:

Čtyři muži z Ústí nad Labem unesli ženu a požadovali výkupné. Stalo se to předloni a v březnu za to dostali až 8leté tresty. S rozsudkem, který by pro ně znamenal strávit poslední roky života za mřížemi, se senioři nesmířili a odvolali se k vrchnímu soudu. Ten některým tresty snížil.

Čtyři muži, kterým je od 55 do 73 let, naplánovali únos známé nejmladšího z nich. Znal její finanční možnosti a po manželovi unesené požadoval milion korun. Kumpánům za pomoc s únosem slíbil 30 tisíc.

 

"Pod smyšlenou legendou se vydávali za policisty, poškozenou osobu spoutali, přehodili jí látku přes obličej a takto ji odvezli do připravené nemovitosti, kde ji po dobu několika hodin neoprávněně zadržovali," sdělila dozorující státní zástupkyně Barbora Jorová.

 

Celý únos byl ale až neuvěřitelně amatérsky připraven. Pouta koupili v obchodě s erotickými pomůckami, policejní odznaky v hračkářství a když se po celodenním věznění unesené dozvěděli, že se její manžel obrátil na skutečnou policii, raději ženu pustili.

 

 

U soudu pak svalovali vinu jeden na druhého, nebo tvrdili, že netušili o co jde. "Tak jsme si dali kafe, já jsem pořád nevěděl, o co jde. Akorát si pamatuju, že mě přivedli o poschodí výš a tam byla ta paní a měla kuklu a přišel Hanzálek a ještě jeden a: vopovaž se jí stáhnout tu kuklu," uvedl jeden z odsouzených Josef Vošta.

 

Vrchní soud ve čtvrtek dvěma odsouzeným tresty ponechal, zbylým dvěma je snížil. Organizátor únosu má ve vězení strávit sedm místo osmi let a nejstaršímu z důchodců pak tříletý trest vězení změnil na pětiletou podmínku.

Martin Kočárek/epa TN.cz