PLZEŇSKÝ KRAJ

Bitka v Plzni. Rváč vyprovokoval ostrahu obchodu k pěstnímu souboji

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 13. 2. 2020
Téma:

Redakci TN.cz zaslal jeden ze čtenářů video, které zachytilo souboj mezi členem ostrahy a mladíkem před jedním z plzeňských obchodních center. Podle mluvčí centra se jednalo o provokaci ze strany lidí, kteří v centru porušovali návštěvní řád.

Na snímku, který zřejmě vznikl v neděli v Plzni u obchodního centra Plaza, je vidět člen ostrahy, který se bije s mladíkem v džínech a bílém triku. Druhý člen ochranky působí jako sekundant. Drží bojujícímu kolegovi vestu a souboj pozoruje. To vše se odehrává za pokřiku přihlížející omladiny. Na konci bitky si člen ostrahy a mladík podají ruce.


Podle čtenáře, který video redakci TN.cz zaslal, není incident ojedinělý. Již dříve jsme psali o hádce mezi dvěma dívkami, které se v centru pohádaly a jedna vytáhla nůž a druhou bodla. Více se dočtete v tomto článku na TN.cz.


"Události, která je nahrána na video, předcházelo opakované upozornění větší skupiny osob na porušování návštěvního řádu objektu. Skupina osob nedbala opakovaného upozornění, nehodlala činnost ukončit a cíleně provokovala naše zaměstnance. Poté, co se podařilo vyvolat fyzický konflikt s jedním ze členů ostrahy, nahrála potyčku záměrně na video," popsala za obchodní centrum mluvčí Tereza Rýparová.


"Zaměstnanci jsou pravidelně školeni a cvičeni na postupy zvládání takovýchto situací. Zaznamenaná událost není v souladu se standardními postupy naší společnosti. Událost aktivně řešíme s managementem obchodního centra i s příslušnými zaměstnanci a vyvodíme z něj patřičné závěry a adekvátní opatření," doplnila Rýparová.
 

Související témata:
TN.cz