Kriminalisté postoupili

Důležitý svědek v případu Maddie promluvil. Znal podezřelého pedofila

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
21.7. 2020 7:58
Téma:

Německá kriminálka je podle zahraničních médií těsně před uzavřením případu zmizelé a údajně zavražděné Maddie McCannové. Vyšetřovatelé prý nemají pochyby, že 43letý usvědčený pedofil Christian B. stojí za smrtí dívenky. Říká to i důležitý svědek, jenž se s ním znal.

Kriminalisté vedou Christiana B. jako hlavního podezřelého už od začátku června. Už tehdy německá prokuratura napsala rodičům zmizelé Maddie, že je jejich dcera po smrti. Teď jsou prý krůček od uzavřené případu, na kterém policisté pracují od roku 2007.

 

Vyšetřovatelé v nedávných dnech vyslechli otce ženy, která měla s podezřelým před lety vykrádat domy v portugalském letovisku Praia da Luz. Právě tam se slehla zem po tehdy tříleté McCannové. Bývalý řidič sanitky, který už je v důchodu, se s Christianem před dívčiným zmizením dokonce osobně setkal.

 

 

"Kdybych tehdy jen tušil, co vím dnes, umlátil bych ho holýma rukama. Úplně se třesu, když si představím, že by se třeba dostal k mé šestileté vnučce," řekl důležitý svědek britskému portálu thesun.co.uk. Christian mu před 13 lety ukazoval i svůj karavan, kterým jezdil po Portugalsku i jiných evropských zemích - podrobnosti si přečtěte zde.

 

"Podívej se, můžu si sem schovat drogy a třeba i malé dítě," měl mu vyprávět podezřelý. To stejný prý muž vypověděl i během policejního výslechu, jenž trval asi hodinu.

 

"Říkali, že už vyřešili 90 procent případu. Vypadali přesvědčeně, že Christian B. je jejich člověk," dodal muž, který žije v bavorském městečku Schweinfurt. Jeho dcera prý nemá s případem Maddie nic společného.

 

 

Christian B. je momentálně ve vězení za delikty spojené s drogami. Jeho advokát už se přes média kriminalistům vysmál. "Nevěřím, že ho vůbec z něčeho obviní," nechal se slyšet. Dosavadní policejní prohlášení zatím ale vyznívají ve výrazný neprospěch jeho klienta.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém Christianu B.:

TN.cz