Záchrana z podzemí

Důlní otřes u Karviné vážně zranil horníka, skončil zavalený!

Téma:

Dramatická záchranná akce se vve čtvrtek odehrála v černouhelném dole na Karvinsku. Po důlním otřesu tam zůstal zavalený zraněný šestačtyřicetiletý horník. Na povrch ho museli dostat báňští záchranáři.

Neštěstí se málem odehrálo v dole Stonava, který patří černouhelné společnosti OKD. Podzemím se dopoledne ozval důlní otřes a následný zával horniny tam uvěznil šestačtyřicetiletého horníka.


Do dolu tak okamžitě spěchala báňská záchranná služba. Horník otřes přežil, ale utrpěl vážná zranění. Záchranáři ho tak museli rychle dostat na povrch. Ještě před evakuací ho ale ze závalu museli vyprostit. Na pomoc si také přivolali vrtulník.

 

"Fixačními pomůckami znehybněného pacienta následně s podezřením na otřes mozku a zlomeniny v oblasti pánve šetrně transportovali do fakultní nemocnice v Ostravě," informoval mluvčí záchranky Ladislav Lang.

 

 

Jde přitom o druhý důlní otřes během tohoto týdne. Už v úterý ve stejné oblasti zasahovali důlní záchranáři kvůli záchvěvu na šachtě dolu ČSM. Přestože v tu chvíli byli horníci v podzemí, nikdo se nezranil.

pez, Jan Socha TN.cz