vražda snoubenců

Dům Kuciaka srovnají se zemí! Rodina řekla, co v místě vznikne

Dům Jána Kuciaka
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 17.11. 2019 07:43
Téma:

Dům, ve kterém zavraždili Jána Kuciaka a jeho snoubenku Matinu Kušnírovou, plánují rodiny zesnulých snoubenců zbourat. V místě si přejí vybudovat muzeum, které bude tragickou událost připomínat.

"Dům plánujeme zbourat,“ řekla pro webnoviny.sk Zlatica Kušnírová s tím, že v místě by mělo vzniknout muzeum. Naším cílem je, aby nepatřilo pod stát," dodala. Jejich plánům zatím údajně brání dlouhé dědické řízení.

 

"Jsme v kontaktu s rodinami zemřelých. Další patřičné kroky provedeme po ukončení dědického řízení," řekl předseda Trnavského kraje Jozef Viskupič. Vedení kraje slíbilo, že na muzeum vyčlení finanční prostředky.

 

Muzeum svobody slova má být nejen památným místem, které bude připomínat vraždu novináře a jeho snoubenky, ale také prostorem na různé výstavy, setkání či odborné a umělecké workshopy.

 

 

Smrti investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové otřásla sousedním Slovenskem v únoru minulého roku. Slovenská prokuratura v polovině září potvrdila, že motivem vraždy byla Kuciakova novinářská práce. Incident vyvolal největší demonstrace ve Slovenské moderní historii a vedl k odstoupení premiéra Fica.

 

Vraždu novináře si podle vyšetřovatelů objednal Marian Kočner, protože Kuciak psal o jeho kontroverzních podnikatelských aktivitách. Zadržená Alena Zsuzsová, která Kočnera údajně osobně zná, měla objednávku vraždy předat dalším lidem. Za vraždu měl její objednávatel zaplatit nejméně 70 000 eur (1,8 milionu korun). Více najdete ZDE.
 

Vyšetřování vraždy novináře Kuciaka

 

TN.cz