Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

požár domu

Dům lehl popelem, rodina bydlí u známých! Obec vyhlásila sbírku

Zdroj: TV Nova

Obec i místní obyvatelé chtějí pomoci rodině, které před 14 dny v Bílém Kameni na Jihlavsku vyhořel rodinný dům. Škoda se vyšplhala do miliónů korun a příčinu stále vyšetřují policisté.

Místo požáru je k nepoznání, majitel nechal celý dům zbourat. Plameny ho totiž úplně zničily. Škoda se vyšplhala na 5 miliónů korun. "Nevím, v garáži něco chytlo,“ popsal okolnosti majitel vyhořelého domu.

 

S požárem bojovali hasiči několik hodin. Celá ulice se topila v pěně. Majitel - myslivec - poté z domu vynášel desítky ohořelých pistolí, pušek a brokovnic a vyvážel zvířecí trofeje. Nikdo nebyl zraněn. Štěstí bylo, že nezačaly hořet a vybuchovat plynové lahve, které z hořící garáže majitel včas stačil vynést.

 

 

Příčinu požáru vyšetřují hasiči i policisté - nejspíš šlo nedbalost nebo technickou závadu. Tříčlenná rodina zatím bydlí u známých. Obec teď vyhlásí na pomoc rodině finanční sbírku.

 

Lidé budou moci během tří měsíců přispívat do kasičky na obecním úřadě. Dnes by navíc mělo místní zastupitelstvo odsouhlasit jednorázový zhruba 50tisícový dar postižené rodině.
 

hru TN.cz