ZLÍNSKÝ KRAJ

Dům se seniory vyplavila bouřka! Opravovaná střecha neodolala větru

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Publikováno 14. 4. 2020
Téma:

Do velkých problémů se v pondělí večer dostali obyvatelé domu s pečovatelskou službou v Otrokovicích ve Zlínském kraji. Bouřku, která se přehnala nad městem, doprovázel silný déšť. Proudy vody vyplavily byty v nejvyšším patře.

Na letošní Velikonoční pondělí lidé z otrokovického pečovatelského domu určitě nezapomenou. Senioři, někteří i na invalidních vozících nebo dlouhodobě nemocní, měli během pár minut promočené byty.


Nebe nad Otrokovicemi se zatáhlo, spustily se přívaly deště a vítr. Střecha pečovatelského domu, která se zrovna opravuje, takový nápor nevydržela.


Lidem z nejvyššího patra, často připoutaným na invalidní vozík, začali pomáhat sousedé. Z bytů, kam nejvíc zateklo, museli vystěhovat i nábytek. "Donesly se vaničky, kýble, lavory a chytá se voda. Nic jiného se dělat nedá, protože nahoře je koupaliště," popsal jeden z obyvatel domu.

 


Někteří z postižených dokonce zvažovali náhradní ubytování. Pomohla i otrokovická radnice. "Navezli jsme tam vysavače vody a vysoušeče tak, aby ta havárka byla co nejdřív odstraněná," řekla starostka Otrokovic Hana Večerková (ANO).


Ještě před setměním přijeli na místo i zaměstnanci firmy, která opravuje střechu. S ní bude vedení města řešit i odstranění škod, které obyvatelům bouřka způsobila.
 

rod TN.cz