Boj s ohněm

Dům u Prahy zachvátil velký požár, škoda jde do milionů. VIDEO

Téma:

Osm jednotek hasičů bojovalo ve středu večer s požárem rodinného domu v Újezdu nad Lesy u Prahy. Hořet začalo v garáži, kde zřejmě majitel udělal chybu při sváření. Plameny zachvátily zaparkovanou dodávku, šířily se po fasádě domu a dostaly se i do podkroví. Škodu hasiči odhadli na 3 miliony korun.

Hořet začalo krátce po půl osmé večer. Na místo vyrazili hasiči ze Satalic, Strašnic, pražské centrální stanice, z Říčan, Petřin a dobrovolní hasiči z Běchovic, Úval a Klánovic.

 

"K požáru došlo v garáži domu, kde hořela dodávka. Plameny se rozšířily na fasádu a částečně zasáhly i do podkroví. Proto bylo také nasazeno speciální zařízení Cobra po automobilovém žebříku," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

Cobra umožňuje vysokým tlakem vody prořezávat prakticky jakýkoliv materiál. Do hořícího objektu se tak dostane vodní mlha, která požářiště ochlazuje.

 

GALERIE: Požár domu v Újezdu nad Lesy

1
/
13
Zdroj: HZS Praha
Požár v Újezdu nad Lesy - 1

 

Podle mluvčího hasičů Kavky museli hasiči likvidovat oheň v dýchací technice třemi proudy. Během zásahu vynesli z domu několik tlakových lahví. Ty naštěstí neexplodovaly.

 

 

Zásah v Újezdu nad Lesy trval dvě a půl hodiny. Vyšetřovatelé zjistili, že hořet začalo kvůli nedbalosti při sváření. Škodu odhadli na 3 miliony korun.
 

vbo TN.cz